Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 24, 20:52

Mirė Ganos prezidentas Johnas Atta Millsas

Antradienį staiga mirė 68 metų Afrikos valstybės Ganos prezidentas Johnas Atta Millsas, pranešė „Reuters“.
Johnas Atta Millsas
Johnas Atta Millsas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Mirtis

J.A.Millsas mirė prabėgus kelioms valandoms po to, kai pasijuto blogai. Mirties priežastis oficialiai neskelbiama, tačiau „BBC News Africa“ praneša, kad Ganos lyderis sirgo gerklės vėžiu. Prieš kelias savaites J.A.Millsas grįžo iš JAV, kur jam buvo atliekami medicininiai tyrimai.

J.A.Millsas į prezidento postą buvo išrinktas 2008 metais ir vykdė valstybės išlaidų mažinimo politiką. Dar per pirmąjį kreipimąsi į šalies piliečius 2009-aisiais, iš karto po to, kai pradėjo eiti pareigas, jis pareiškė, kad ketina sumažinti valdininkų atlyginimus ir peržiūrėti vyriausybės sprendimą pirkti du prezidentinius lėktuvus. Jis taip pat sumažino savo asmens sargybinių skaičių.

Ganos vyriausybės interneto tinklalapyje skelbiama, kad būdamas 27 metų J.A.Millsas apgynė disertaciją Londono universitete, buvo apdovanotas JAV įsteigta Fulbrighto premija už pasiekimus moksle. J.A.Millsas ilgiau nei ketvirtį amžiaus dėstė teisę Ganos universitete. Nuo 1988 metų jis pradėjo dirbti vyriausybėje, o nuo 1997 iki 2001 metų užėmė šalies viceprezidento postą.

J.A.Millsas mirė likus keliems mėnesiams iki eilinių prezidento rinkimų. 2011 metų liepą jis buvo išrinktas valdančiosios partijos – Nacionalinio demokratinio kongreso – kandidatu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min