Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

NASA siekia patvirtinti savo palydovo kritimą ant Žemės

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) šeštadienio rytą paskelbė siekianti patvirtinti, ar vieno JAV palydovo, tapusio didžiausia per pastaruosius 30 metų ant Žemės nukritusia kosmine šiukšle, nuolaužos iš tikrųjų pasiekė mūsų planetos paviršių.
UARS palydovas
UARS palydovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasak „Reuters“, socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodė pranešimų, neva šio palydovo nuolaužos byrėjo ant Okotokso, miestelio į pietus nuo Kalgario Kanados vakaruose.

JAV kosminė agentūra pažymėjo, kad pavojus žmonėms „labai menkas“, tačiau tikėtina, jog Aukštesniųjų atmosferos sluoksnių tyrimo palydovo (UARS) 26 dalys nesudegs atmosferoje ir pasieks Žemės paviršių.

Apskaičiuota, kad į Žemės atmosferą nebeveikiantis palydovas turėjo įskrieti tarp penktadienio 11 val. 45 min. iš šeštadienio 12 val. 45 min. JAV Rytų pakrantės (šeštadienį tarp 6 val. 45 min. ir 7 val. 45 min. Lietuvos) laiku, nurodė NASA.

„Per šį laiką palydovas praskriejo virš Kanados ir Afrikos, taip pat virš Ramiojo, Atlanto ir Indijos vandenynų regionų. Grėsmė žmonių saugumui buvo labai menka, – pridūrė agentūra. – NASA siekia patvirtinti kritimo vietą ir laiką bei artimiausiu laiku pateiks atnaujintą informaciją.“

Kalifornijoje įsikūrusios kosminių technologijų bendrovės „Aerospace Corporation“ Orbitoje skriejančių ir krintančių nuolaužų tyrimų centras prognozavo, kad UARS į atmosferą įskries 4 val. 4 min. Grinvičo (7 val. 4 min. Lietuvos) laiku, su trijų valandų paklaida.

NASA nurodė, jog iš daugiau nei 20 palydovo dalių, kurios gali nesudegti skriedamos atmosferoje, gali sverti nuo vieno iki 158 kilogramų. Šios nuolaužos gali pažirti 800 kilometrų ilgio ruože.

Palydovas skriedamas vartėsi, todėl jo tikslią kritimo vietą buvo sunku nuspėti. Žinant, jog vanduo dengia 70 proc. mūsų planetos paviršiaus, labiausiai tikėtina, kad UARS nuolaužos kris vandenyne.

„Per ilgesnę nei 50 metų kosminės programos istoriją nė vienas žmogus nenukentėjo nuo krintančių kosminių šiukšlių, – sakė NASA kosminių šiukšlių ekspertas Markas Matney. – Prisiminkite, kad nuolaužos krinta į atmosferą kiekvieną dieną.“

JAV Gynybos departamentas ir NASA stengiasi nustatyti nuolaužų kritimo vietą ir informuoja visas federalines krizių valdymo agentūras, nurodė viena NASA atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius