-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

NATO vadovas pasmerkė Rusijos veiksmus JAV rinkimų metu

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad bandymai iš išorės manipuliuoti nacionaliniais rinkimais negali būti toleruojami, kilus skandalui po pranešimų, jog Rusijos įsikišimas padėjo Donaldui Trumpui laimėti JAV prezidento postą.
Jensas Stoltenbergas Oksfordo universitete
Jensas Stoltenbergas Oksfordo universitete / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Bet koks bandymas kištis, daryti įtaką nacionaliniams rinkimams iš išorės yra nepriimtinas“, – sakė J.Stoltenbergas, paklaustas apie įtariamus Rusijos kibernetinius išpuolius ir įsilaužimus per 2016 metų JAV prezidento rinkimų kampaniją.

D.Trumpas smerkė JAV žvalgybos agentūras dėl jų pareiškimo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai pritarė šiai kibernetinei atakai, norėdamas padėti respublikonui nugalėti savo varžovę Hillary Clinton.

Trečiadienį išrinktasis prezidentas, daug atlaidžiau žiūrintis į Rusiją nei H.Clinton, pripažino, jog Maskva galėjo kištis į rinkimus, tačiau griežtai atmetė bet kokias prielaidas, jog jo padėjėjai slapta bendradarbiavo su Kremliumi, siekdami pergalės.

Rusija šiuos kaltinimus atmeta.

J.Stoltenbergas pakartojo, kad pavojus yra realus ir pridūrė, jog JAV vadovaujamas karinis aljansas yra „susirūpinęs“ dėl kibernetinio saugumo ir yra gavęs pranešimų apie tokius išpuolius prieš „daugelį NATO sąjungininkių“.

„Todėl NATO sutelkė dėmesį į kibernetinę gynybą..., kibernetinį saugumą kaip vieną pagrindinių mūsų darbotvarkės klausimų“, – sakė jis po susitikimo su Naujosios Zelandijos ministru pirmininku Billu Englishu NATO būstinėje Briuselyje.

Jis priminė, kad liepą vykusiame Varšuvos viršūnių susitikime NATO lyderiai kibernetinį saugumą įvardijo kaip savo „operatyvinę sritį“, prilygindami jį būtinybei užtikrinti tradicinius karinius pajėgumus sausumoje, jūroje ir ore.

NATO šalių lyderiai taip pat pritarė planams sukurti specialų reagavimo padalinį, kuris padėtų bet kuriai sąjungininkei, susiduriančiai su kibernetinio išpuolio prieš karinę arba civilinę infrastruktūrą, kuri yra labai priklausoma nuo kompiuterinių tinklų, grėsme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius