-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bavarai pakvaišę dėl tautinių kostiumų, jiems išleidžia tūkstančius

Odinės kelnės už 800 eurų, tautiniais motyvais padabinta suknelė – keli šimtai eurų, o kur dar dešimtis eurų kainuojantys papuošalai, batai ir kitos grožybės – bavarai pakvaišę dėl savo identiteto ir tautiniams rūbams negaili tūkstančių. Pastebėta, kad pastaraisiais metais šiuos rūbus pamėgo ir jaunimas. Net ir paprastą dieną gatvėje galima išvysti jais pasidabinusių vokiečių.
Originalūs tautiniai kostiumai kainuoja šimtus eurų, tad kai kurie bavarai perka Kinijoje ar kitose šalyse pasiūtus tautinius kostiumus. Jie keliskart pigesni.
Originalūs tautiniai kostiumai kainuoja šimtus eurų, tad kai kurie bavarai perka Kinijoje ar kitose šalyse pasiūtus tautinius kostiumus. Jie keliskart pigesni. / J. Andriejauskaitės nuotr.

Tautinių drabužių Bavarijos širdyje Miunchene galima rasti specializuotose parduotuvėse. Jose – Vokietijoje ar Austrijoje siūtos suknelės, švarkeliai, liemenės, kelnės, batai, papuošalai – galima įsigyti visko. Tiesa, kainos priimtinos ne visiems. Daili tautinė suknelė su prijuoste, siūta iš medvilnės ir šilko, kainuoja 200–300 eurų ir daugiau, o sukurta dizainerio – triskart daugiau.  Švarkelis – apie 200 eurų. Prie aprangos moterys derina aksesuarus – skaras, papuošalus, rankines.

Tikro bavaro kostiumą sudaro – odinės kelnės, sveriančios daugiau nei kilogramą, ir marškiniai. Elnio odos kelnės kainuoja 400–800 eurų, iš laukinio ožio odos yra pigesnės – 160–300 eurų. Dešimtis eurų kainuoja ir specialūs papuošalai.

J. Andriejauskaitės nuotr./Bavarų kostiumai
J. Andriejauskaitės nuotr./Bavarų kostiumai

„Aš turiu tris sukneles ir tiek pat odinių kelnių – iki kelių, vidutinio ilgumo ir ilgas. Esu tikra bavarė. Mano tėtis, vilkėdamas tokiomis odinėmis kelnėmis, dirbdavo sode. Tautinius rūbus dėviu du kartus per savaitę – kai einu pavakaroti ir išgerti alaus su draugais, taip pat – eidama į bažnyčią“, – pasakojo vienoje specializuotoje parduotuvėje dirbanti 53 metų Evelyn Hösl. Moteris juokiasi, jog jai lemta dirbti šioje sferoje, mat jos bavariška pavardė reiškia „kelnės“.

Šiais drabužiais prekiaujanti kitos parduotuvės šeimininkė Rebeka pasakojo savo spintoje turinti 7–8 tautines sukneles. Jas derinanti ir detales maišanti tarpusavyje. „Per „Oktoberfest“ būtinai dėviu tautinę suknelė, nors į šventę ir neinu. Esu tikra bavarė, tad šių fiestų mačiau jau daugybę, kasmet jos prastėja – daugėja prisigėrusių žmonių ir tiek“, – pasakojo moteris.

Randa pigesnių

Sakoma, kad tikras bavaras turi bent vieną kostiumą ir juo pasidabina per garsiausią pasaulyje alaus fiestą „Oktoberfest“. Jais taip pat pasipuošia sekmadienio mišioms, švęsdami gimtadienius, eidami į vestuves. Tautiniais rūbais rengiami ir vaikai. Galima rasti drabužių kūdikiams. Mažiems vaikams kelnės siuvamos iš ožkos odos, kad jos būtų minkštesnės ir lengvesnės.

20-metė Niki šią savaitę buvo pasiryžusi įsigyti naują tautinį kostiumą. Kelių šimtų eurų skirti ji negali, tad suknelių dairosi prekybos centre, kuris prieš kelerius metus pradėjo pardavinėti ir tautinius rūbus.

Po dviejų mėnesių prasidės alaus šventė „Oktoberfest“. Man reikia naujo tautinio kostiumo, nes senasis nusibodo, - sakė mergina.

„Po dviejų mėnesių prasidės alaus šventė „Oktoberfest“. Man reikia naujo tautinio kostiumo, nes senasis nusibodo. Tautinės suknelės kainuoja apie 100 eurų. Pirkau prieš trejus metus – niekas nesuplyšo, kokybe likau patenkinta“, – pasakojo mergina. Miunchene ji gyvena vos trejus metus, tačiau jau negali gyventi be tikro bavariško kostiumo.

Populiarių prekybos centrų siūlomi tautiniai drabužiai pigesni, nes siūti Kinijoje, Vietname ar Kambodžoje. Tiesa, jaunimui šie rūbai pritaikyti labiau. Suknelės trumpesnės ir seksualios. Pagal tradicijas suknelė turėtų būti ilga arba siekti pusę blauzdos.

Prekybos centruose galima įsigyti ir vyriškų kostiumų. Iš odos pasiūti šortai čia kainuoja apie 100 eurų.

Domisi ir užsieniečiai

Spalvingi tautiniai kostiumai domina ne tik vokiečius, bet ir užsieniečius. „Žiūrėk, kokia šita graži, o šita, rožinė ir žalia – nuostabios“, – savo draugei sukneles prekybos centre rodė maždaug 30-ties metų mergina. Jos atvyko iš Australijos. „Šie kostiumai nuostabūs ir mes tikrai juos įsigysime. Linksmybėms“, – sakė merginos. Anot jų, per atostogas leisti pinigus reikia su džiaugsmu, tad šimto eurų suknelei negaila.

15min nuotr./Odinės kelnės
15min nuotr./Odinės kelnės

Pardavėjų teigimu, australai neretai perka tik tam tikras kostiumų dalis, pavyzdžiui, švarką ar tik kelnes. Juos noriai siunčia giminaičiams. Bavarų apdarais domisi italai, austrai bei kitų šalių atstovai.

Pardavėjai itin džiaugiasi didėjančiu jaunimo susidomėjimu tautiniais rūbais. E.Hösl manymu, globalizacija paskatino jaunus bavarus prisiminti savo šaknis.

„Pirmas odines kelnes berniukai anksčiau gaudavo 12-tam gimtadieniui. Jos buvo siuvamos taip, kad tiktų ir paaugus. Vokiečių vyrai linkę užsiauginti pilvą, ir manasis jį turi, tačiau į kelnes įsiūti papildomi 12 centimetrų, tad atlaisvinus raištelius – kelnės praplatėja“, – pasakojo pardavėja E.Hösl. Jos teigimu, skirtingų ilgių odinės kelnės tinka ir žiemą, ir vasarą, jos kaip antra oda – kvėpuoja ir yra patogios.

Tris vaikus turinti 53 metų vokietė teigė, kad ir jos atžalos turi tautinius kostiumus ir juos mielai dėvi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius