Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujoji Zelandija išsiuntė teisine neliečiamybe prisidengusį JAV diplomatą

Vienas JAV diplomatas buvo išsiųstas iš Naujosios Zelandijos, kai Vašingtonas atsisakė panaikinti šio amerikiečio teisinę neliečiamybę, kad rimtą nusikaltimą tirianti policija galėtų jį apklausti, pranešė pareigūnai.
JAV ambasada Velingtone
JAV ambasada Velingtone / „Twitter“ nuotr.

Detalių apie numanomą nusikaltimą nebuvo paskelbta, bet vietos žiniasklaida pranešė, kad minėtas diplomatas praeitą savaitę išvyko iš Naujosios Zelandijos sulaužyta nosimi ir pamušta akimi.

Užsienio reikalų ministras Murray McCully sakė esantis nusivylęs JAV sprendimu atšaukti diplomato neliečiamybę, todėl paprašęs, kad šis asmuo paliktų Naująją Zelandiją.

„Pareigūnai Velingtone ir mūsų ambasadorius Vašingtone aiškiai pranešė Jungtinėms Valstijoms turį lūkesčių, kad užsienio diplomatai Naujojoje Zelandijoje laikysis įstatymų ir kad bus pasiruošę būti patraukti atsakomybėn Naujojoje Zelandijoje“, – sakoma naujienų agentūrai AFP pirmadienį atsiųstame ministro pranešime.

Policija nurodė kovo 12-ąją paryčiais gavusi iškvietimą dėl incidento Velingtono priemiestyje Žemutiniame Hate. Šis įvykis „susijęs su asmeniu iš JAV ambasados Velingtone“, pridūrė pareigūnai.

Kai pareigūnai atvyko į įvykio vietą, minėtas asmuo jau buvo pasišalinęs ir niekas nebuvo suimtas.

Pastangos ištirti šį įvykį buvo blokuotos JAV nenoro bendradarbiauti.

Pasak M.McCully, URM pareigūnai perdavė Vašingtonui policijos prašymą panaikinti įtariamojo diplomatinę neliečiamybę, bet Jungtinės Valstijos nesutiko.

Vietos žiniasklaida nurodė, kad su šiuo incidentu susijęs diplomatas Colinas White'as. Pranešimuose sakoma, kad jis išvyko iš Velingtono su žmona ir vaikais.

Televizija TVNZ, pirmoji pranešusi apie šį įvykį, nurodė, kad C.White'as ėjo techninio atašė pareigas ir glaudžiai bendradarbiavo su Naujosios Zelandijos žvalgybos tarnyba GCSB.

JAV ambasados atstovė sakė, kad atstovybė „palaiko ryšius su Naujosios Zelandijos valdžia“ šiuo klausimu.

„Laikomės politikos nekomentuoti reikalų, dėl kurių atliekamas tyrimas, – nurodoma jos pranešime. – Rimtai vertiname bet kokius pareiškimus, kad mūsų darbuotojai nepateisina aukštų elgesio standartų, kurių tikimasi iš JAV vyriausybės darbuotojų.“

M.McCully priminė Vašingtono pareiškimus, kad Jungtinės Valstijos visuomet kruopščiai tiria visus kaltinimu dėl netinkamo jų diplomatinių darbuotojų elgesio.

Diplomatinė neliečiamybė, teisiškai apibrėžiama 1961 metų Vienos konvencijoje, reiškia, kad užsienio pasiuntiniai nepatenka į šalių, kuriose jie dirba, jurisdikciją.

Kiek žinoma, Naujojoje Zelandijoje šia taisykle vėliausiai buvo pasinaudota 2014 metais, kai Malaizijos karinis atašė Mohammedas Rizalmanas bin Ismailas buvo apkaltintas nepadoriu užpuolimu.

Galiausiai jo diplomatinė neliečiamybė buvo atšaukta. Velingtono teismas pripažino Mohammedą Rizalmaną bin Ismailą kaltu ir skyrė devynis mėnesius namų arešto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius