Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 28d. 00:08

Naujosios Zelandijos kalnuose susižeidusius žygeivius rado tik po 19 dienų

Naujojoje Zelandijoje išgelbėti susižeidę žygeiviai
„Scanpix“/AP nuotr. / Naujojoje Zelandijoje išgelbėti susižeidę žygeiviai

Du dingusiais laikyti žygeiviai Naujosios Zelandijos kalnuose buvo rasti praėjus 19-ai dienų nuo jų išvykimo dienos, praneša BBC.

Baidarių gide dirbanti Jessica O'Connor ir virtuvės šefas Dionas Reynoldsas (abiem 23-eji metai) Naujosios Zelandijos Kahurangi nacionaliniame parke į žygį leidosi gegužės 9 dieną ir tikėjosi, kad žygis truks apie šešias ar septynias dienas. Deja, viskas pasisuko kiek kitaip, nei planuota.

Netikėtai užklupus itin tirštam rūkui, žygeiviai nuklydo nuo savo maršruto, nukrito ir abudu susižeidė. Laimė, jiems bent jau pavyko rasti vandens, kad galėtų išgyventi.

Pradingusia laikytą porą gelbėtojų sraigtasparnis surado pastebėjęs iš laužavietės sklindančius dūmus ir tai buvo praėjus net 19 dienų nuo jų išsiruošimo į žygį.

Kahurangi nacionalinis parkas yra antras pagal dydį Naujojoje Zelandijoje.

Pasiklydę ir sužeisti J.O'Connor ir D.Reynoldsas, anot draugų pasakojimų, maisto turėjo vos savaitei. Žygio pradžioje užklupus tirštam rūkui J.O'Connor stipriai susimušė nugarą, o D.Reynoldsas pasitempė kulkšnį.

Supratę, kad patyrę tokius sužeidimus jie toli nenueis, susirado vandens, užsikūrė laužą ir visas dienas praleido vienoje vietoje. Dingusios poros paieškos prasidėjo gegužės 18 dieną.

Gelbėtojų viltys jau buvo pradėjusios blėsti, tačiau trečiadienį per pietus paieškų sraigtasparnis pastebėjo iš laužavietės sklindančius dūmus. Žygeiviai buvo apsistoję nedidelėje miško proskynoje, dėl to sraigtasparnio pilotas tik per stebuklą pastebėjo laužo dūmus.

„Scanpix“/AP nuotr./Naujojoje Zelandijoje išgelbėti susižeidę žygeiviai
„Scanpix“/AP nuotr./Naujojoje Zelandijoje išgelbėti susižeidę žygeiviai

Gelbėjimo operacijų koordinatorius seržantas Malcolmas Yorkas sakė, kad išgelbėta pora buvo geros nuotaikos, tačiau nevalgę jie buvo jau kurį laiką.

„Susižeidusiems žygeiviams teko atlaikyti ir stiprų lietų bei ganėtinai vėsias naktis. Tačiau dabar jie jau išrašyti iš ligoninės. Jie pasielgė labai sumaniai – nekeitė savo buvimo vietos ir kiek įmanoma pasistengė, kad būtų matomi iš oro“, – sakė Malcolmas Yorkas.

Su dukra po gelbėjimo operacijos tik telefonu kalbėjusi J.O'Connor mama tikino, kad dukra buvo labai emocionali.

„Ji be perstojo verkė, tad net negalėjome susišnekėti. Daugiau pabendrausim, kai pagaliau susitiksime“, – pasakojo išgelbėtosios mama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min