Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nelinksmos perspektyvos Europai: kai kuriose šalyse demokratija gali žlugti

Europos Komisijos pirmininkas perspėja, kad Ispanijoje, Portugalijoje ir Graikijoje demokratija gali žlugti, jeigu kovai su krize nebus griebtasi skubių priemonių, skelbia „Daily Mail“.
Protestas Atėnuose
Protestas Atėnuose / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip skelbia „Daily Mail“, praėjusią savaitę kelbėdamas su profsąjungų lyderiais Europos Komisijos  pirmininkas Jose Manuelis Barroso išsakė nuogąstavimus, kuriuos leidinys apibūdino kaip „apokalipsiškus“. Jo teigimu, kai kuriose krizės apimtose šalyse kyla karinių perversmų, masinių neramumų ir populistų iškilimo pavojus, nes valstybės susidūrė su rimta krize.

Europos profsąjungų konfederacijos vadovas Johnas Monksas teigė, kad jis buvo šokiruotas to, kaip rimtai dėl galimo pavojaus perspėjo J.M.Barroso. „Praėjusį penktadienį aš kalbėjausi su J.M.Barroso apie tai, ką reikėtų daryti su Graikija, Ispanija, Portugalija bei kitomis šalimis, ir jo pareiškimas buvo aiškus: „Jeigu jie neįvykdys griežtų priemonių, šios šalys gali išnykti iš demokratiško pasaulio šalių sąrašo. Jie neturi išeities, štai kas“, – pasakojo J.Monksas.

„Jis buvo labai, labai susijaudinęs. Jis pribloškė mus apokalipsiškomis vizijomis dėl Europos, kuri byra dėl savo skolų“, – pridėjo J.Monksas.

Graikija, Ispanija ir Portugalija tapo demokratiškomis valstybėmis tik septintame–aštuntame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose, visos jos puikiai žino, kas yra karinis perversmas. Ir visos jos dabar susiduria su rimtomis ekonomikos problemomis dėl skolų. Graikijoje jau kurį laiką kyla neramumų, jų baiminamasi ir Ispanijoje.

Ekonominis kai kurių šalių nestabilumas jau lėmė euro kurso kritimą, o nemažai skeptikų prognozuoja, kad euro zona per kelerius metus iširs. Atsiranda abejojančių ir pačios Europos Sąjungos ateitimi.

Šalys mėgina gelbėtis didindamos mokesčius ir mažindamos išmokas, tačiau tai kelia visuomenėje didelį nepasitenkinimą. Situacija, anot J.Monkso, jau netrukus gali priminti tai, kas Europoje buvo ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje – didžioji depresija, kuri baigėsi diktatūra. „Aš nesakau, kad mes jau esame ten, tačiau tai kelia rimtą potencialų pavojų – ne tik ekonominį, bet ir politinį“, – teigė J.Monksas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius