Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nepale naujuoju premjeru paskirtas istorinius rinkimus laimėjusių komunistų lyderis

Nepalo didžiausios politinės jėgos – komunistų – lyderis ketvirtadienį buvo paskirtas naujuoju šalies premjeru. K.P.Sharma Oli atvedė savo partiją į pergalę prieš du mėnesius vykusiuose istoriniuose rinkimuose, vadintuose lūžio tašku šios skurdžios Himalajų valstybės istorijoje.
K.P.Sharma Oli
K.P.Sharma Oli
Temos: 2 Rinkimai Nepalas

K.P.Sharma Oli vadovaus pirmajai vyriausybei, kuri bus suformuota pagal naują konstituciją, turinčią užtikrinti sklandų šios hinduistų monarchinės valstybės transformavimą į federalinę respubliką.

Konstitucija buvo pradėta rengti prieš 11 metų pagal susitarimą, užbaigusį brutalų maoistų sukilimą. Tačiau ją priimti trukdė nesutarimai tarp partijų. Tai buvo padaryta tik 2015-aisiais, po niokojančio žemės drebėjimo, paskatinusio šalies politines jėgas imtis ryžtingų veiksmų.

Komunistų lyderis vėliau ketvirtadienį turėtų duoti premjero priesaiką, nurodė prezidentūra.

Kiek anksčiau ketvirtadienį iš premjero pareigų pasitraukė Sheras Bahaduras Deuba, vyriausybei vadovavęs vos aštuonis mėnesius.

K.P.Sharmos Olio Nepalo komunistų partijos (Jungtinių marksistų leninistų) ir buvusių maoistų sukilėlių aljansas pernai gruodį vykusiuose rinkimuose aplenkė Sh.B.Deubos Nepalo kongreso partiją.

Šis istorinis balsavimas buvo pirmieji rinkimai, surengti pagal naują pokario laikotarpio konstituciją. Ji numato šalies politinės sistemos didžiulio masto pertvarką ir reikšmingų valdžios įgaliojimų perdavimą septynioms provincijoms.

Komunistų aljansas iškovojo triuškinamą pergalę, tačiau valdžios perdavimą teko atidėti dėl nesutarimų, kaip turėtų būti įgyvendintos konstitucijoje įtvirtintos naujos rinkimų taisyklės.

Dėl to priblėso optimistinės nuotaikos, lydėjusios rinkimus, kuriuose daugelis nepaliečių balsavo puoselėdami viltį, kad naujoji vyriausybė užtikrins šaliai taip reikalingą stabilumą ir plėtrą.

Nuo 2006-ųjų, kai baigėsi pilietinis karas, Nepalas turėjo net 11 premjerų. Politinis nestabilumas leido toliau klestėti korupcijai ir stabdė augimą.

Dėl naujoje konstitucijoje įtvirtintų taisyklių vyriausybės vadovo nušalinimas tapo gerokai sudėtingesnis. Tai kursto viltis, kad naujoji vyriausybė galės išdirbti visą penkerių metų kadenciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius