Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nigerijos karinių oro pajėgų antskrydžio aukų skaičius išaugo iki 90

Nigerijos karinių oro pajėgų lėktuvui savaitės pradžioje per klaidą vietoje islamistų grupuotės „Boko Haram“ kovotojų subombardavus perkeltųjų asmenų stovyklą, žuvo mažiausiai 90 žmonių, penktadienį pranešė pagalbos organizacija „Gydytojai be sienų“ (MSF).
Sužeistieji Nigerijos ligoninėje
Sužeistieji Nigerijos ligoninėje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Antskrydis Rane, pačioje Borno valstijos, kuri yra džihadistų sukilimo epicentras, šiaurėje buvo surengtas antradienį, o dauguma jo aukų yra moterys ir vaikai, nurodė MSF.

Nigerija pranešė, kad šalies karinių oro pajėgų tyrimų valdyba ištirs šio tragiško incidento aplinkybes. Kariuomenės vadai jau pareiškė, jog antskrydis buvo klaida, ir dėl jo kaltino „prastą matomumą“.

Pasak jų, atakos taikinys turėjo būti džihadistai, pastebėti Kala Balgės rajone, kuriam priklauso ir Ranas.

„Maždaug 90 žmonių žuvo, kai Nigerijos karinių oro pajėgų lėktuvas apsukęs du ratus numetė dvi bombas Rano miesto centrinėje dalyje“, – rašoma MSF išplatintame pranešime.

Aukų skaičius dar gali augti – MSF nurodė tebegaunanti pranešimų „iš vietos gyventojų ir bendruomenės lyderių“ apie tai, kad per antskrydį galėjo žūti iki 170 žmonių.

„Šį skaičių dar reikia patvirtinti. Šio siaubingo įvykio aukos nusipelnė sužinoti, kas tiksliai nutiko, ir visas tos atakos aplinkybes“, – sakė MSF generalinis direktorius Bruno Jochumas.

Stovykla, kurioje laikinose pašiūrėse glaudėsi nuo 20 tūkst. iki 40 tūkst. žmonių, buvo subombarduota, kai humanitarinės pagalbos darbuotojai dalijo maistą.

B.Jochumas sakė, kad civiliai žmonės moka kainą už „negailestingą konfliktą“ tarp vyriausybės ir „Boko Haram“ – džihadistų grupuotės, siekiančios įkurti griežto režimo islamo valstybę Nigerijos šiaurėje

Nuo islamistų sukilimo pradžios 2009 metais jau žuvo mažiausiai 20 tūkst. žmonių, o daugiau nei 2,6 mln. neteko namų.

Oro pajėgos pranešė, kad joms buvo pateiktas 20 liudininkų sąrašas, ir nurodė, kad tyrimų valdyba savo ataskaitą pateiks ne vėliau vasario 2 dienos. Žurnalistams nebuvo leista apsilankyti antskrydžio rajone.

Tarptautinės pagalbos organizacijos pasmerkė antskrydžius prieš civilius, kurie dėl konflikto kenčia didžiulį maisto stygių, taip pat liko be pragyvenimo šaltinio ar neteko artimųjų.

Vienas pagalbos darbuotojas, pageidavęs neviešinti savo vardo, antradienio incidentą pavadino „siaubingu“ ir sakė, kad tai „didžiulis smūgis humanitarinėms pastangoms šalies šiaurės rytuose“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius