Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 3d. 22:18

Niujorkui turėjo padėti tūkstančio vietų karo laivas-ligoninė: iniciatyva virsta akibrokštu

JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ Niujorke
„Scanpix“ nuotr. / JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ Niujorke

Lūkesčiai buvo tokie dideli, kad šią savaitę, kai JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ atplaukė į Niujorko įlanką, jį pasitiko socialinės distancijos rekomendacijas pamiršusi minia. Tačiau ketvirtadienio vakarą džiaugsmą pakeitė neviltis, mat iš tūkstančio vietų pacientams laive kol kas užimtos vos 20.

Niujorko, kur koronaviruso protrūkis didžiausias visoje Amerikoje, pareigūnai žadėjo, kad didžiuliame baltame laive tilps galybė pacientų.

Bet laivas beveik tuščias, o 1,2 tūkst. žmonių įgula neturi ką veikti. Tai, žinoma, siutina vietos ligoninių vadovus.

Į „USNS Comfort“ iki šiol perkelta vos 20 pacientų, nors Niujorko ligoninėse jau kuris laikas trūksta vietų – juk į jas plūsta tūkstančiai koronavirusu užsikrėtusių asmenų.

Ir šis laivas ne vienas toks – „USNS Mercy“, prisišvartavęs Los Andžele, šiuo metu yra priėmęs vos 14 žmonių.

Nepriima užsikrėtusių

„Jei galiu būti atviras, tai yra apgailėtina, – sako didžiausio Niujorko ligoninių tinklo „Northwell Health“ vadovas Michaelas Dowlingas. – Visi galime sakyti ačiū už visas tas nuostabias vietas ir erdves sales. Bet mes – krizėje, mes – kovos lauke.“

„USNS Comfort“ į Niujorką buvo nusiųstas, kad priimtų žmones, kamuojamus ne COVID-19 infekcijos, o kitų ligų.

„Scanpix“ nuotr./JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ Niujorke
„Scanpix“ nuotr./JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ Niujorke

Laivą-ligoninę į šį didmiestį iš Norfolko išlydėjo ir pats prezidentas Donaldas Trumpas, ryžęsis palikti Baltuosius rūmus. Niujorką laivas pasiekė pirmadienį ir, kaip jau minėta, buvo pasitiktas su vilties fanfaromis.

JAV karinis jūrų laivynas griežtai draudžia priimti į laivą naujuoju koronavirusu užsikrėtusius žmones.

Vis dėlto realybė pasirodė kitokia. Panašu, kad „USNS Comfort“ šiuo metu nė negali priimti daug pacientų vienu metu – trukdo ir kariniai protokolai, ir aibė biurokratinių kliūčių.

JAV karinis jūrų laivynas griežtai draudžia priimti į laivą naujuoju koronavirusu užsikrėtusius žmones. Bet ne tik tai – ligoninėms buvo išdalintas net 49 ligų sąrašas. Jei asmuo serga viena jų, į laivą priimtas nebus.

Be to, pacientų tiesiai į laivą-ligoninę gabenti negalima. Pirmiausia jie keliauja į miesto ligoninę, kur yra nuodugniai ir ilgai tikrinami – ir tik tada pasukama laivo link.

Ketvirtadienio rytą „USNS Comfort“ buvo priėmęs vos tris pacientus ir tik vakare jų padaugėjo iki 20. Ligoninių vadovybė skambina nevilties varpais.

M.Dowlingas pasakoja turėjęs kone apversti savojo tinklo ligonines aukštyn kojomis – slaugai dabar naudojami ir koridoriai, ir susitikimų kambariai.

Iš viso „Northwell Health“ ligoninėse šiuo metu guli net 2,8 tūkst. naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Maždaug ketvirtadalio jų būklė sunki – žmonės paguldyti į intensyvios priežiūros skyrius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Niujorke ligoninės jau perpildytos
AFP/„Scanpix“ nuotr./Niujorke ligoninės jau perpildytos

Laivą būtų sunku paruošti COVID-19 pacientams

Ligoninės perpildytos visame Niujorke. Jau buvo atvejų, kai pacientai mirė koridoriuose, nes jų nespėta prijungti prie plaučių ventiliacijos aparatų, kurių, be abejo, irgi trūksta.

Suserga vis daugiau gydytojų ir slaugytojų, kurie turi vėl ir vėl naudoti tas pačias apsaugines priemones. Niujorke miršta tiek žmonių, kad jau trūksta maišų jų kūnams išnešti.

Tiesa, tuo pat metu pacientų, kurie nėra užsikrėtę būtent COVID-19 infekcija, nėra labai daug. Kadangi daugelis niujorkiečių užsidarė namuose, įvyksta mažiau avarijų, pranešama apie mažiau incidentų statybose, nusikaltimų.

Būtent todėl M.Dowlingas ir kiti ligoninių vadovai norėtų, kad „USNS Comfort“ priimtų ir COVID-19 užsikrėtusius žmones.

„Scanpix“ nuotr./JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ Niujorke
„Scanpix“ nuotr./JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ Niujorke

Juk infekciją penktadienio rytą buvo pasigavę beveik 50 tūkst. žmonių, tad, anot M.Dowlingo, skirstyti pacientus į užsikrėtusius naujuoju virusu ir neužsikrėtusius, nebėra prasmės.

„Išeitis, žinoma, yra atverti laivo-ligoninės duris užsikrėtusiems naujuoju virusu. Tai absurdiška. Koks šio laivo tikslas, jei nepadedame žmonėms, kuriems reikia pagalbos?“ – klausia M.Dowlingas.

Žurnalistams paprašius komentaro, Pentagonas tiesiog pakartojo prezidento D.Trumpo žodžius. O D.Trumpas pareiškė, kad „USNS Comfort“ nepriima pacientų su koronavirusu.

Tiesa, vėlų ketvirtadienio vakarą Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo su prezidentu sutarė leisti gabenti COVID-19 užsikrėtusius žmones į konvencijų centrą „Javits Center“ Manhatane. Ten dabar jį irgi kontroliuoja kariuomenė, paruošusi 2,5 tūkst. vietų pacientams.

„Scanpix“ nuotr./JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ Niujorke
„Scanpix“ nuotr./JAV karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“ Niujorke

Ar tokiems asmenims bus atvertas ir laivas-ligoninė, dar neaišku. Tiesa, medikams laive vadovaujantis kapitonas Patrickas Amersbachas pripažino, kad jį būtų galima paruošti pasikeitus nurodymams.

Aišku, tai būtų nelengva. Juk „USNS Comfort“ buvo pastatytas, kad veiktų karo sąlygomis, o laivo medikai pasirengę padėti visų pirma jauniems ir sveikiems kariams sužeidimų atveju, o ne senoliams, kurie labiausiai kenčia per dabartinę krizę.

Ekspertų teigimu, protrūkis jau pačiam laive greitai išplistų ir dirbti taptų nebeįmanoma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

00:23
22:09
04:46

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min