Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nori neperšaunamų turbanų

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Neseniai įsikūrusi Didžiosios Britanijos sikhų policininkų asociacija kreipėsi į šalies vidaus reikalų sekretorių ir prašė, kad jų reikmėms būtų sukurti neperšaunami turbanai.

Asociacija, vienijanti sikhų tikėjimą išpažįstančius Didžiosios Britanijos policijos pareigūnus, šį prašymą motyvuoja kai kurių kolegų noru tarnauti specialiosios paskirties daliniuose.

Sikhų religija reikalauja iš visų suaugusių vyriškos lyties tikinčiųjų, kad šie nuolatos dėvėtų turbaną. Pasak sikhų policininkų asociacijos, specialiųjų dalinių naudojami šalmai yra per maži, kad į juos tilptų turbanu apmuturiuota galva.

Inspektorius Gianas Singhas Chahalas išreiškė viltį, kad šalies Vidaus reikalų ministerija pasirūpins šia sikhų pareigūnams aktualia problema.

„Sikhams draudžiama tarnauti specialiuosiuose daliniuose, nes mūsų religija neleidžia nusiimti turbano,  sakė G.Singhas Chahalas. – Mes žinome, kad buvo atliekami tyrimai, siekiant sukurti neperšaunamą medžiagą turbanams. Norėtume išnaudoti visas galimybes, kad būtų pradėta jų gamyba iš sintetinio pluošto, kuris užtikrintų pakankamą apsaugą sikhų pareigūnams.“

Sikhų policininkų asociacija buvo įkurta praėjusį mėnesį. Šiuo metu ji vienija apie 2 tūkst. šios iš Indijos kilusios religijos pasekėjų, tarnaujančių policijoje.

Didžiosios Britanijos įstatymai numato keletą specifinių išimčių sikhų tikėjimą išpažįstantiems šalies gyventojams. Sikhai motociklų vairuotojai neprivalo dėvėti šalmų, o visiems suaugusiems vyrams leidžiama su savimi nuolatos nešiotis šaltąjį ginklą – sumažintą ritualinio kardo kirpano kopiją.

Indijoje sikhai nuo seno buvo laikomi pavyzdingais kariais. Nepaisant sąlyginai nedidelio tikinčiųjų skaičiaus, jie iki šiol yra išlaikę neproporcingai didelę įtaką šios šalies kariuomenėje ir politikoje.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min