Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 birželio 28d. 20:32

Norvegijos sostinėje Osle vykusiose „EuroPride 2014“ eitynėse žygiavo ir Lietuvos atstovai

Šeštadienį Norvegijos sotinėje Osle vyko EuroPride 2014 eitynės, kuriose dalyvavo ir Lietuvos atstovai.
Šarūno Sodonio nuotr. / Šeštadienį Norvegijos sotinėje Osle vyko EuroPride 2014 eitynės, kuriose dalyvavo ir Lietuvos atstovai.
Šeštadienį Norvegijos sostinėje Osle vyko „EuroPride 2014“ eitynės, kuriose žygiavo marga tarptautinė LGBT asmenų (lesbietės, gėjai, biseksualūs ir translyčiai asmenys) bei juos palaikančiųjų minia. Eitynių dalyvių skaičius dar tikslinamas, bet tikėtina, kad šiemet jų buvo net daugiau nei pernykštėse Oslo eitynėse, kuriose žygiavo apie 12 500 žmonių. „EuroPride 2014“ eitynėse žygiavo ir lietuviai – nacionalinės LGBT teisių organizacijos asociacijos LGL atstovai ir Norvegijoje gyvenantys mūsų tautiečiai.

Oslo gyventojai ir svečiai eitynių dalyvius pasitiko entuziastingu palaikymu, plojimais ir šypsenomis. Eitynėse žygiavusių aktyvistų, skirtingai nei pernai Vilniuje vykusiose „Baltic Pride 2013“ eitynėse, neturėjo saugoti policijos pajėgos, nes grėsmės iš opozicijos Norvegijos sostinėje nebuvo, o policininkai eitynėse žygiavo kaip dalyviai, pasipuošę vaivorykštės vėliavomis.

Prie nacionalinės LGBT teisių organizacijos Lietuvoje atstovų Vladimiro Simonko, Eduardo Platovo, Šarūno Sodonio ir Ramintos Biziulevičiūtės eitynėse prisijungė Norvegijoje gyvenantys ir šeimas sukūrę lietuviai.

Lietuvos gėjų lygos nuotr./Šeštadienį Norvegijos sotinėje Osle vyko EuroPride 2014 eitynės, kuriose dalyvavo ir Lietuvos atstovai.
Lietuvos gėjų lygos nuotr./Šeštadienį Norvegijos sotinėje Osle vyko EuroPride 2014 eitynės, kuriose dalyvavo ir Lietuvos atstovai.

„EuroPride“ eitynės ir festivalio renginiai, vykstantys kasmet vis kitame mieste, skirti priminti visuomenei apie LGBT asmenų žmogaus teises, kurios vienose valstybėse įgyvendinamos vis geriau, o kitose padėtis ne tik, kad nesitaiso, bet ir blogėja.

Tarptautinė žmogaus teisių aktyvistų bendruomenė šių metų „EuroPride 2014“ renginiuose (konferencijoje, seminaruose, susitikimuose su Norvegijos politikais ir tarptautinėmis organizacijomis) diskutavo apie LGBT asmenų teisių padėtį bei ieškojo sprendimų lygių visų piliečių teisių užtikrinimui.

Politikus, aktyvistus ir pilietinės visuomenės atstovus gąsdina prasta LGBT asmenų teisių padėtis kai kuriose pasaulio valstybėse, tarp kurių dažnai minima ir Lietuva.

Politikus, aktyvistus ir pilietinės visuomenės atstovus gąsdina prasta LGBT asmenų teisių padėtis kai kuriose pasaulio valstybėse (Ugandoje, Rusijoje, Centrinės Amerikos bei Artimųjų Rytų šalyse ir kitur), tarp kurių dažnai minima ir Lietuva.

Mūsų šalyje galiojantis Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas, kuriuo remiantis taikoma cenzūra (pvz. neseniai iš prekybos išimta rašytojos Neringos Dangvydės pasakų knyga, 2013 metais cenzūruotas Baltic Pride eitynių reklaminis klipas), galimybių tos pačios lyties asmenų susituokti ar įtvirtinti partnerystę bei įsivaikinti nebuvimas, translyčių asmenų, siekiančių teisiškai ir mediciniškai pasikeisti lytį, padėtį apibrėžiančių įstatymų neeegzistavimas, politikų abejingumas ar net priešiškumas tarptautiniams žmogaus teisių principams ir kitos problemos užsienio politikus ir aktyvistus verčia dažnai minėti Lietuvos vardą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

28:20
08:59
04:45

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min