Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 8d. 17:05

„NY Times“: Rinkimai Irake – tie patys veidai ir pažadai, bet yra ir vilties

Rinkiminis plakatas Irake 15MAX
„The New York Times“/Andrea Dicenzo nuotr. / Rinkiminis plakatas Irake
Šalia „Asaib Ahl al-Haq“, vienos iš pagrindinių Irano remiamų ir Irake veikiančių kovotojų grupių, būstinės kovotojaineseniai pastatė milžinišką stendą, kuriame pavaizduotas JAV Kapitolijaus pastatas, apsuptas raudonų palapinių. Jis simbolizuoja svarbų šiitų istorijos įvykį.

Irake atėjo rinkimų metas, ir „Asaib Ahl al-Haq“, kaltinama išpuoliais prieš JAV pajėgas bei amerikiečių įtraukta į teroristinių organizacijų sąrašą, yra tik viena iš sukarintų grupuočių, kurių atstovai greičiausiai laimės vietų parlamente sekmadienio balsavime.

VII-ajame amžiuje vykusio Karbalos mūšio atvaizdas ir tuo pačiu metu primenama keršto žinia visiems praeiviams aiškiai sako: šiitų islamas bus aršiai ginamas.

Praėjus 18 metų po to, kai JAV pajėgos įsiveržė į Iraką ir nuvertė diktatorių, vyks jau penktieji visuotiniai šalies rinkimai.

Ir vis akivaizdžiau, kad šios šalies politinėje sistemoje pirmuoju smuiku griežia ginklai ir pinigai. Be to, Irake vis dar labai svarbi priklausomybė tam tikrai religinei atšakai ir etninei bendruomenei.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min