Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Obama: G-8 susitikime pasiektas „istorinis konsensusas“ dėl klimato kaitos

Kadras iš manifesto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kadras iš manifesto
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį sveikino „istorinį konsensusą“ dėl kovos su klimato kaita, kurį pasiekė 17-os ekonomiškai stipriausių pasaulio valstybių lyderiai.

„Mes sutariame, kad išsivysčiusios valstybės, kaip mano šalis, turi istorinę pareigą imtis vadovaujančio vaidmens. Mūsų šalyse kiekvienam gyventojui tenka gerokai didesnis šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetalų kiekis“, - sakė B.Obama Italijoje vykstančiame Didžiojo aštuoneto (G-8) viršūnių susitikime per diskusijas išplėstiniu formatu.

„Ir aš žinau, kad anksčiau Jungtinės Valstijos ne visuomet vykdė mūsų įsipareigojimus, todėl noriu aiškiai pasakyti, kad tos dienos jau praeityje“, - sakė prezidentas.

Viršūnių susitikimo L'Akviloje metu aštuonios įtakingiausios pramoninės valstybės ir devynios naujai iškylančios didžiosios šalys sutarė, kad išsivysčiusios valstybės drauge 80 proc. sumažins taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.

Tačiau deklaraciją šiuo klausimu iš karto sužlugdė Rusija, kuri pareiškė, kad toks tikslas „nepasiekiamas ir nepriimtinas“.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas sakė, kad viršūnių susitikime nebuvo pasinaudota proga padaryti pažangą rengiantis svarbiai konferencijai dėl klimato, kuri gruodį vyks Kopenhagoje.

Vis dėlto B.Obama pažymėjo, kad jis nesitiki, jog iš karto bus prieita prie tos pačios nuomonės.
„Mes nesitikime išspręsti problemą per vieną susitikimą ar vieną viršūnių susitikimą. Manau, mes žengėme svarbius žingsnius į priekį“, - sakė jis.

„Nemanau, jog turiu pabrėžti, kad klimato kaita yra vienas aiškiausių mūsų laikų iššūkių. Gamtos mokslas yra aiškus ir įtikinamas, ir (klimato kaitos) poveikio nebegalima ilgiau ignoruoti“, - pabrėžė B.Obama.

„Ledynai tirpsta. Vandens lygis kyla. Mūsų vandenynų vanduo tampa vis rūgštingesnis, ir mes jau pastebėjome šio reiškinio poveikį klimatui, mūsų maisto ir vandens ištekliams, mūsų sveikatai ir mūsų natūraliai aplinkai“, - sakė jis.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min