Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Obama populiaresnis už Obamos politiką

Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Barackas Obama
Šaltinis: vakarai.us
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prabėgus pirmosioms šešioms Obamos prezidentavimo savaitėms, praraja tarp dviejų partijų populiarumo yra rekordiškai didelė, skelbia MSNBC.com.

Nors ekonomiką ir toliau purto krizė, o kai kuriuos prezidento sprendimus lydi griežta kritika, Obamos populiarumas pasiekė rekordines aukštumas. Du trečdaliai amerikiečių tikisi, jog Obamos vadovavimas atneš gerų rezultatų. 60 procentų respondentų palankiai įvertino iki šiol atliktus darbus.

„Stebina tai, kiek daug politinio kapitalo per šias savaites Obama išleido“, – mano demokratų apžvalgininkas Peteris D. Hartas. „Tačiau dar labiau stebina tai, kad po visų tų drąsių sprendimų savo banke jis turi dar daugiau kapitalo“.

Tuo tarpu Respublikonų, kurie aktyviai priešinosi daugeliui Obamos administracijos finansinių sprendimų, populiarumas šiandien kaip niekada žemas. Demokratus tinkama partija išvesti šaliai iš krizes tinkamais laiko 30 procentų daugiau respondentų nei Respublikonus. Būtent šią partiją ir jos narį Bushą respondentai įvardina kaip pagrindinę dabartinių negandų priežastį.

Tačiau apklausos atskleidžia pavojingas tendencijas tiek Obamai, tiek Demokratams. Ypač įdomu tai, kad prezidento asmeninis populiarumas žymiai pranoksta jo politikos populiarumą.

Tai savo ruožtu suteikia šansą Respublikonams. Keli sėkmingi ėjimai, ir Obamos programų kaina gali tapti didžiausiu Respublikonų koziriu.

Nors Obama visiškai pasitiki beveik du trečdaliai piliečių, jo politika teigiamai vertina tik 54 procentai apklaustųjų. Pavyzdžiui, paskatų paketui nepritarė net 34 procentai NBC apklausos dalyvių.

Vienaip ar kitaip, Obamos pasiekimai gaivinant amerikiečių nuotaikas yra stulbinantys. Sausį vos 26 procentai gyventojų manė, jog šalis eina teisingu keliu. Šiandien taip mano jau 41 procentas.

Šitos šešios savaitės Demokratams buvo geresnės nei visi praėję aštuoneri metai. Tvirtino apžvalgininkas.

Respublikonų apžvalgininkas McInturffas mano, jog teigiamas visuomenės nuotaikas Demokratų ir Obamos atžvilgiu nulėmė keli esminiai prezidento sprendimai: paskatų paketas, Gvantanamo kalėjimo uždarymas ir karių išvedimo iš Irako datos paskelbimas.

„Šitos šešios savaitės Demokratams buvo geresnės nei visi praėję aštuoneri metai“, – tvirtino apžvalgininkas.

Geri pažymiai Obamai smarkiai kontrastuoja su amerikiečių pesimizmu ekonomikos atžvilgiu. Vos septyni procentai gyventojų šiandien yra patenkinti ekonomikos būkle. Tai absoliutus antirekordas. Negana to, net trys ketvirčiai respondentų įsitikinę, jog ekonomika kurį laiką dar smuks.

„Obama daro milžinišką darbą keldamas amerikiečių dvasią kovai prieš ekonominį cunamį“, – mano Hartas.

NBC apklausos rezultatai leidžia daryti išvadą, jog respondentai Obamos nelaiko atsakingu dėl dabartinių ekonominių sunkumų. 84 procentai apklaustųjų tvirtino, jog tokią ekonomiką Obama paveldėjo. Du trečdaliai mano, jog turi praeiti bent metai, kol atsakomybę turės prisiimti pats Obama.

„Politikoje metai yra labai daug“, – mano McInturffas. „Tai rodo, jog rinkėjai prezidento nespaudžia“.

Kita vertus, laikui bėgant visuomenė gali tapti reiklesnė „Taip jau yra. Amerikiečiai yra ypač nekantrūs žmonės“, – tvirtina Respublikonų apžvalgininkas.

vakarai.us
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min