Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Opozicija Gruzijoje tęsia protestus

Ne mažiau kaip 20 tūkst. Gruzijos opozicijos šalininkų pirmadienį išėjo į Tbilisio gatves, vėl reikalaudami, kad atsistatydintų prezidentas Michailas Saakašvilis, kuris penktadienį atmetė oponentų reikalavimus ir paragino juos pradėti dialogą.
Protestai Gruzijoje
Protestai Gruzijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Protestuotojai pirmiausia surengė mitingą priešais parlamento pastatą Gruzijos sostinės centre.

„Mes nekeičiame savo planų ir neketiname išsiskirstyti... Mūsų akcija išsiplės po visą miestą“, – sakė mitinge vienas opozicijos lyderių ir pagrindinis M.Saakašvilio varžovas prezidento rinkimuose 2008 metų sausį Levanas Gačečiladzė.

Po to keli tūkstančiai protestuotojų surengė eitynes miesto centre skanduodami: „Miša, pasitrauk!“, prie prezidento administracijos pastato, kur buvo pastatytas palapinių miestelis.

„Mes atėjome čia, kad Saakašvilis mus geriau girdėtų... Mes būsime čia tol, kol jis pareikš, kad atsistatydina“, – sakė mitinge vienas Konservatorių partijos lyderių Kacha Kukava.

Kita protestuotojų dalis tęsė akciją priešais parlamentą.

Gruzijos visuomenė suskilo į M.Saakašvilio šalininkus ir priešininkus.

Daugelis šios Kaukazo respublikos piliečių mano, kad jis per daug pasitiki savimi ir yra impulsyvus. Tačiau analitikai ir diplomatai abejoja, kad opozicijai užteks jėgų išsaugoti vienybę ir pakelti gyventojus į kovą su „negarbingu“ prezidentu.

Kritikai 41 metų M.Saakašvilį kaltina dėl praėjusiais metais pralaimėto karo Rusijai, kurios tankai vos nepriėjo prie pat Tbilisio ir įsitvirtino nepriklausomybę paskelbusiose Gruzijos provincijose Abchazijoje ir Pietų Osetijoje.

Be to, daugelis nepatenkinti, kad po vadinamosios rožių revoliucijos 2003 metais prezidentas į savo rankas paėmė visą valdžią, suvaržydamas žiniasklaidos priemonių ir teismo institucijų laisvę.

Oponentų nuomone, M.Saakašvilis padarė pernelyg daug klaidų, kad pasiliktų valdžioje iki 2013 metų. Savo ruožtu Gruzijos prezidentas teigia, kad šaliai, nukentėjusiai nuo karo ir pasaulio ekonomikos krizės, reikia stabilumo ir vienybės.

Europos Sąjunga (ES) paragino šalis vesti dialogą, pažymėdama, kad Vyriausybei reikia atsižvelgti į nepatenkintuosius, kad nepasikartotų „šalį pakertanti“ krizė.

Vakarai atidžiai stebi įvykius Gruzijoje, per kurios teritoriją eina Kaspijoje išgaunamos naftos tranzitas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius