Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 11d. 10:12

Petras Auštrevičius Europos Parlamente įkūrė „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupę

Petras Auštrevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Petras Auštrevičius

Europos Parlamente (EP) įsteigta „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupė, kurios pirmininku tapo liberalas europarlamentaras Petras Auštrevičius.

„Norime padėti Ukrainai ir jos žmonėms, neapsiribojant vien darbu jau esamuose Europos Parlamento komitetuose.

Nutarėme kartu su Ukrainos atstovais siekti, kad Europos Parlamente būtų surengti nuolatiniai posėdžiai (klausymai) apie Rusijos vykdomus nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus okupuotose Ukrainos teritorijose, – P.Auštrevičius.

Neformali grupė – puiki platforma plačiau matyti problemas, laisviau keistis idėjomis ir dalintis kontaktais. Grupė palaikys aktyvius ryšius su Ukrainos parlamento nariais, tačiau tuo neapsiribos – ieškosime kuo įvairesnių bendradarbiavimo formų su visomis Ukrainoje veikiančiomis nevyriausybinėmis ir kitomis organizacijomis“, – sako grupės įkūrėjas, Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos vicepirmininkas P. Auštrevičius.

„Pagrindiniai dalykai – nutarėme kartu su Ukrainos atstovais siekti, kad Europos Parlamente būtų surengti nuolatiniai posėdžiai (klausymai) apie Rusijos vykdomus nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus okupuotose Ukrainos teritorijose. Esu tikras, kad šių posėdžių metu surinkta informacija ir padarytos išvados anksčiau ar vėliau atsidurs tarptautiniame teisme“, – teigė P. Auštrevičius.

Prie P. Auštrevičiaus inicijuotos „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupės jau prisijungė 48 Europos Parlamento nariai, atstovaujantys 18-kai ES šalių ir visoms pagrindinėms proeuropietiškoms politinėms frakcijoms. Steigiamajame „Europietiškos Ukrainos“ grupės susitikime dalyvavo naujai išrinktos Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai, o taip pat – Krymo totorių Medžliso pirmininkas Refatas Čiubarovas, kuriam uždrausta įvažiuoti į Krymą.

Iš Lietuvos europarlamentarų grupėje dirbs liberalas A. Guoga, europarlamentarai Z. Balčytis, G. Landsbergis, V. Mazuronis ir B. Ropė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min