A.Vinikas buvo vienas iš rusų, kurie nebuvo paleisti pernai JAV ir Rusijai apsikeitus kaliniais. Tuo pat metu jo advokatas teigė, kad A.Vinikas norėjo būti įtrauktas į sandorį. Viešoji A.Viniko gynybos kampanija buvo panaši į tai, ką darė Viktoro Buto advokatai, teigė leidinys.
Kriptovaliutų birža buvo populiari tarp nusikaltėlių
A.Vinikas buvo sulaikytas Graikijoje 2017 m., o vėliau išduotas Jungtinėms Valstijoms. JAV valdžios institucijos teigė, kad „BTC-e“ buvo populiari tarp Rusijos nusikaltėlių ir buvo naudojama siekiant palengvinti turto prievartavimą, tapatybės vagystės schemas ir prekybą narkotikais, skelbia portalas „Agentstvo“.
Praėjusiais metais A.Vinikas pripažino savo kaltę dėl sąmokslo plauti pinigus. Nuosprendį tikimasi paskelbti vėliau šiais metais.
Prieš pat paskelbiant apie M.Fogelo paleidimą, A.Viniko bylą nagrinėjantis teismas paviešino planus surengti uždarą teismo posėdį. Vėlų antradienio vakarą A.Viniko advokatas pareiškė, kad jo klientas tebėra suimtas JAV.
OCCRP projektas, remdamasis „Elliptic“ blokų grandinės analitikais, pranešė, kad „BTC-e“ dalyvavo finansuojant su GRU susijusios įsilaužėlių grupės „Fancy Bear“ veiklą.
Uždarius „BTC-e“, jos teisių perėmėja tapo WEX birža. Pasak RBK, už biržos galėjo stovėti Konstantinas Malofejevas, vadinamasis „stačiatikių oligarchas“ ir televizijos kanalo „Cargrad“ įkūrėjas. 2018 m. pabaigoje WEX, kaip ir jos pirmtakė, užsidarė negrąžinusi žmonėms jų pinigų. BBC Rusijos tarnyba biržos uždarymą susiejo su FSB pareigūnų veiksmais, kurie privertė A.Viniko partnerį Aleksejų Biljučenką perduoti visą WEX piniginėse laikytą kriptovaliutą, taip pat kriptovaliutų biržos naudotojų duomenų bazę.