„Iš tikrųjų Rusijai reikia šių paliaubų. Labai sunku pasakyti, kaip šis procesas galėtų judėti į priekį“, – pažymėjo analitikas.
Pasak jo, Kremlius, prieš pritardamas paliauboms, greičiausiai prašys panaikinti kai kurias sankcijas.
„Vienas dalykas, kurį Rusija supranta, yra tai, kad, jei ji pretenduoja į kokią nors Ukrainos teritoriją, paliaubų linija tikriausiai yra kontrolės linija. Vėliau per derybas bus labai sunku įgyti kokią nors teritoriją. Jie bando daryti spaudimą“, – aiškino saugumo ekspertas.
Interviu „Postimees“ jis pateikė savo prognozę, kaip galėtų klostytis įvykiai ir kokio spaudimo ir Kremlius, ir Ukraina gali tikėtis.
– Ar amerikiečių žinia, kad jie dabar vėl teiks Ukrainai žvalgybinę informaciją ir ginkluotės pagalbą, iš esmės yra skirta daryti spaudimą rusams?