Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paryžiuje vykusioje parodoje „Milipol Paris 2011“ – ginklų ir apsaugos technologijų naujovės

Spalio pabaigoje Paryžiuje vykusioje tarptautinėje parodoje „Milipol Paris 2011“ dalyvavo ir Lietuvos apsaugos darbuotojų asociacijos atstovai. Šios organizacijos vadovas, buvęs antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovinio ir taktinio rengimo instruktorius Olegas Sitnikovas parodoje pristatė Lietuvoje taikomus apsaugos niuansus.
Parodos akimirka
Parodos akimirka / O.Sitnikovo nuotr.

„Pasauliniame kontekste kol kas dar atrodome kaip naujokai. Neturime tokių pažangių technologijų kaip kitos šalys, mūsų ginkluotė ir turima saugos technika nevisiškai tenkina esamus poreikius. Džiugu tik dėl to, kad mūsų apsaugos darbuotojų mokymo metodika yra pakankamai gero lygio“, – teigė su įvaria ginkluote, apsaugos technika, šaudyklų įrangos naujovėmis renginio metu susipažinęs O.Sitnikovas.

Su parodos dalyviais savo patirtimi pasidalino Europos policijos biuro „Europol“ direktoriaus pavaduotojas, Prancūzijos nacionalinės policijos komisaras Michelis Quille.

„Europos policijos biuras nuolatos ieško naujų technologijų, kurios užkirstų kelią narkotikų ir žmonių prekybai, finansiniams nusikaltimams ir terorizmui. Tam reikalingas Europos kibernetinių nusikaltimų centras, kuris pamažu apjungia visas sąjungai priklausančias šalis. Centralizuotai veikiantis centras turi daugiau išteklių ir informacijos, kuri gali padėti išaiškinant nusikaltimus“, – parodos metu kalbėjo M.Quille.

O.Sitnikovas, kalbėdamas apie Lietuvoje veikiančių apsaugos kompanijų siūlomų paslaugų kokybę, pripažino, jog situacija nėra keliant džiaugsmą.

„Iš apsaugos kompanijų privatūs asmenys ir verslo subjektai perka ramybę ir saugumą. Kiek už tai galima mokėti? Vyrauja tendencijos, kad žmonės linkę taupyti savo apsaugos ir ramaus miego sąskaita. Kiek mes pasiruošę mokėti už kokybišką paslaugą ir iš ko susideda ta kokybė? Neretai apsaugos kompanijos, norėdamos likti patrauklios klientams savo žemomis kainomis, yra priverstos taupyti, todėl  neinvestuoja į savo darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, naujos ginkluotės, technikos tobulinimą, – tvirtino O.Sitnikovas. – Mes siūlome į apsaugą žiūrėti kaip į bendradarbiavimą. Norint, kad suveikus signalizacijai apsaugos ekipažas atvažiuotų per 5-10 minučių, o ne per pusvalandį, reikia nepagailėti ir sumokėti realią paslaugos kainą. Tam, kad saugos tarnyba galėtų investuoti į automobilius, techniką, ginkluotę ir savo darbą atliktų nepriekaištingai. Tik taip gausite realią ir kokybišką apsaugą.“

„Kadangi, mūsų šalis yra maža, ginklų ir techninių resursų mes neturime tiek, kiek didžiosios valstybės, tad privalome nuolatos kelti apsaugos srityje dirbančių žmonių kompetenciją. Dažnai saugos tarnybose dirba tik 2 savaičių privalomus mokslus baigę žmonės. Per tiek laiko neįmanoma paruošti gero apsaugos darbuotojo. Jie darbo metu nuolat susiduria su situacijomis, kuriose reikia įvertintinus rizikas priimti teisingą sprendimą, o tai nėra lengva. Darbo rutina, monotoniškumas, dėmesio išlaikymas, nuolatinės parengties būsenos palaikymas reikalauja daug organizmo resursų. Šiandieniniams apsaugininkams dažnai trūksta ne tik žinių, supratimo, kaip teisingai elgtis įvairiose situacijose, bet ir psichologinio pasirengimo, kultūros“, – toliau pasakojo Lietuvos apsaugos darbuotojų asociacijos prezidentas.

Būtent tokia situacija O.Sitnikovą prieš pora metų paskatino Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre pradėti dvejus metus trunkančią apsaugos darbuotojų rengimo programą, kurią patvirtino Lietuvos Švietimo ministerija ir pripažino šalies Vidaus reikalų ministerija.

Nuotraukas iš Paryžiuje vykusios parodos „Milipol Paris 2011“ galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius