-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Paskutinis kosmoso turistas po paros skris į TKS

Vengrų kilmės JAV milijonierius Charlesas Simonyi ketvirtadienį antrojoje dienos pusėje išskris į kosmosą.
Charlesas Simonyi
Charlesas Simonyi / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Kosmosas

„Tai bus paskutinis kosmoso turistas, kuris vyks į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS) artimiausiais metais“, – pranešė agentūrai „Interfax“ Rusijos kosmoso srities atstovas.

Į orbitą kosmoso turistas skris Rusijos kosminiu laivu „Sojuz TMA-14“ drauge su eilinės ekspedicijos į TKS įgula – Rusijos kosmonautu Genadijumi Padalka ir NASA astronautu Michaelu Barrattu. Paleisti kosminį laivą iš Baikonūro kosmodromo numatyta kovo 26 dieną 14 val. 49 min. Maskvos (13 val. 49 min. Lietuvos) laiku.

Už savo antrąjį skrydį į kosmosą turistas sumokėjo 35 mln. dolerių. Tai 10 mln. dolerių brangiau nei kainavo jam pirmasis kelialapis į orbitą.

Per savo skrydį 2007 metais Ch.Simonyi pasiekė turisto ilgiausio buvimo kosmose rekordą. Milijonierius praleido orbitoje beveik dvi savaites. Ketvirtadienį turistas pasieks dar vieną rekordą – bus pirmasis turistas, du kartus skridęs į kosmosą. Jo skrydis truks maždaug 12 parų, sakė agentūros pašnekovas.

Per savo skrydį 2007 metais Ch.Simonyi pasiekė turisto ilgiausio buvimo kosmose rekordą.

Tarptautinėje kosmoso stotyje milijonierius ketina atlikti kelis mokslinius eksperimentus pagal Europos ir Rusijos kosmoso agentūrų, taip pat Vengrijos kosmoso organizacijos užsakymus.

Jis tęs darbą, kurį pradėjo dar per savo pirmąjį skrydį: sudarinės TKS radiacijos žemėlapį. Tyrimų rezultatai pravers tobulinat stoties apsaugą nuo kosmoso radiacijos, pranešė anksčiau bendrovė „Space Adventures Ltd“.

Be to, Ch.Simonyi rengs mėgėjiškus radijo ryšio seansus su moksleiviais ir studentais, taip pat fotografuos Žemę iš kosmoso.

Pirmuoju kosmoso turistu tapo amerikietis Dennisas Titas, kuris skrido į kosmosą 2001 metais. Po jo su nesvarumo būkle kosmose 2002 metais susipažino Pietų Afrikos Respublikos pilietis Markas Shuttleworthas.

2005 metais į orbitą buvo išvykęs amerikietis Gregory Olsenas, o 2006 metais – pirmoji moteris turistė, iš Irano kilusi amerikietė Anousheh Ansari. Kiekvienas iš jų sumokėjo už skrydį apie 20 mln. dolerių.

2008 metų spalį į stotį buvo nuskridęs kosmoso turistas amerikietis Richardas Garriottas – Amerikos astronauto Oweno Garriotto sūnus. Už savo vaikystės svajonės išsipildymą jis paklojo 30 mln. dolerių, kuriuos uždirbo kurdamas kompiuterinius žaidimus. Sugrįžęs iš kosmoso milijonierius apleido žaidimų kūrimą.

Ch.Simonyi gimė Budapešte, po to išvyko gyventi į JAV. Jis mokėsi Kalifornijos universitete Berklyje ir Stanfordo universitete. Nuo 1981 metų dirbo Amerikos bendrovėje „Microsoft“, kur kūrė programas paketui „Microsoft Office“. 2002 metais milijonierius tapo vienu bendrovės „International Software“ steigėjų.

Anksčiau bendrovė „Space Adventures Ltd“, teikianti skrydžių į kosmosą Rusijos kosminiais laivas „Sojuz“ paslaugas, pašalino iš savo tinklalapio šių paslaugų kainoraštį. Vietų kosmoso turistams pardavimas nutrauktas dėl to, kad padidėjo TKS įgulos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius