Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 10d. 12:43

Paslaptingasis Kinijos vadovas Xi Jinpingas – kodėl nėra nė vienos oficialios jo biografijos?

Plakatas Stokholme, kuriame – „Betmenu“ vadinamo Xi Jinpingo karikatūra 15MAX
„Scanpix“/AP nuotr. / Plakatas Stokholme, kuriame – „Betmenu“ vadinamo Xi Jinpingo karikatūra
„Gyvenimas Kinijoje dabar labai trikdo, – man yra sakęs romanistas Yanas Lianke'as, – nes gali pasijusti lyg tuo pat metu būtum ir Šiaurės Korėjoje, ir JAV.“

Prisimenu, kad, kai prieš trejus metus Duke'o universiteto miestelyje netoli Šanchajaus vykusioje apskritojo stalo diskusijoje jis ištarė tuos žodžius, nusišypsojau ir pritariamai palinksėjau. Vienu trumpu sakiniu jis apibendrino, kokia išskirtinė ir keista gali pasirodyti Kinija – šalis, kurioje yra ir gulagų, ir „Gap“ parduotuvių.

Savo žodžiais Yanas pabrėžė, koks iššūkis tenka bandantiems klasifikuoti Kiniją, tačiau laikui bėgant mane nustebino, kaip tas pats iššūkis kyla ir bandant suprasti Kinijos prezidentą Xi Jinpingą.

Atrodytų, kad tam tikrais atvejais J.Xi, kuris 2012 metais tapo komunistų partijos vadovu, o kitais metais – visos Kinijos lyderiu, tempia šalį atgal, tačiau kitose srityse jis pasirodo kaip pasauliui atviras laisvasis prekybininkas, galintis sužavėti minią Davose aistringai pasisakydamas už globalizaciją ir pasirašydamas laisvosios prekybos sandorius. Dalis šios painiavos kyla todėl, kad J.Xi planai ir prioritetai yra klaidingai interpretuojami.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„The Atlantic“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min