Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 24d. 18:46 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 24d. 20:33

Pensilvanija patvirtino Joe Bideno pergalę

Joe Bidenas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Joe Bidenas

Pensilvanija oficialiai patvirtino demokrato Joe Bideno pergalę prieš respublikoną Donaldą Trumpą per JAV prezidento rinkimus šioje valstijoje.

Šis žingsnis buvo atliktas prezidentui sutikus, kad būtų pradėti pasiruošimai valdžios perdavimui, bet nepripažinus savo pralaimėjimo.

Valstijos gubernatorius Tomas Wolfas per „Twitter“ parašė, kad Pensilvanijos valstijos departamentas „paliudijo“ lapkričio 3-ąją įvykusio balsavimo rezultatus.

„Kaip reikalauja federalinis įstatymas, pasirašiau Patvirtinimo liudijimą, kad rinkikų balsai atiteks Joe Bidenui ir [išrinktajai viceprezidentei] Kamalai Harris", – pridūrė T.Wolfas.

J.Bidenas valstijoje laimėjo 81 tūkst. balsų persvara. Iš viso valstijoje buvo atiduota maždaug 6,9 mln. balsų. 2016 metais D. Trumpas Pensilvanijoje laimėjo prieš Hillary Clinton 44 tūkst. balsų persvara.

Dvi dešimtis rinkikų deleguojanti Pensilvanija buvo svarbi valstija D.Trumpui teisinėmis priemonėmis bandant panaikinti savo pralaimėjimą.

Nepateikdamas jokių įrodymų prezidentas tvirtino, kad keliose valstijose pralaimėjo dėl nesąžiningo balsavimo ir balsų skaičiavimo.

Praėjusį savaitgalį Pensilvanijos teisėjas atmetė prezidento kampanijos teisinį skundą, kuriuo siekta anuliuoti milijonus balsų.

Pirmadienį valstijos Aukščiausiasis teismas atmetė dar vieną D.Trumpo skundą dėl paštu atsiųstų balsalapių skaičiavimo, kai balsalapiai nebuvo idealiai užpildyti.

Pergalė Pensilvanijoje buvo gyvybiškai svarbi kandidatams.

Ankstesnę dieną J.Bideno pergalė buvo patvirtinta svarbioje Mičigano valstijoje, kur iš viso buvo atiduota 5,5 mln. balsų. Išvadą, kad valstijoje beveik 156 tūkst. balsų persvara nugalėjo J. Bidenas, patvirtino Mičigano valstijos auditorių komisija.

Džordžija J.Bideno pergalę patvirtino penktadienį po balsų perskaičiavimo, bet D.Trumpo kampanijos prašymu dar kartą atliks balsų patikrinimą mašinomis. Beveik niekas nesitiki kitokio rezultato.

Nevada – dar viena valstija, kur respublikonai siekė panaikinti D.Trumpo pralaimėjimą – savo rezultatą patvirtins antradienį.

Dvi kitos valstijos, kuriose D.Trumpas užginčijo rezultatus, Viskonsinas ir Arizona, galutinius rezultatus turi pateikti iki kitos savaitės.

Tačiau kaip ir kitose valstijose perskaičiavimai ir patikrinimai neturėtų reikšmingai paveikti D.Trumpo atsilikimo.

Valstijų skelbiami paliudijimai yra normali praktika, bet D. Trumpo atsisakymas pripažinti pralaimėjimą komplikavo ir vėlino šį procesą rinkimams svarbiose valstijose.

Pirmadienį D. Trumpas pirmą kartą pripažino, kad vyriausybės agentūra, kurios darbas yra palengvinti valdžios perdavimą J. Bidenui, turi „daryti, ką reikia padaryti“.

Tačiau jis pridūrė: „Mūsų reikalas TVIRTAI tęsiasi, mes toliau kovosime ir, tikiu, nugalėsime!“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min