Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Per apsilankymą Mianmare ir Bangladeše popiežiaus lauks pavojingas rohinjų krizės minų laukas

Mianmaro represinės priemonės prieš musulmonus rohinjus ir jų egzodo į Bangladešą padariniai taps savotišku politinių ir religinių minų lauku popiežiui Pranciškui, kai jis ateinantį mėnesį lankysis abiejose valstybėse.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vatikanas antradienį paskelbė nuo lapkričio 26-osios iki gruodžio 2-osios truksiančios pontifiko kelionės programą.

Ši būsima Pranciškaus kelionė sulaukia didesnio dėmesio dėl Mianmaro saugumo pajėgų vykdomos didelio masto operacijos prieš rohinjus, pradėtos po to, kai šios etninės mažumos kovotojai rugpjūtį atakavo policijos postus.

Šimtai tūkstančių rohinjų, bėgdami nuo persekiojimo, paliko Mianmarą ir įsikūrė stovyklose Bangladešo pietryčiuose, o Jungtinės Tautos paskelbė, kad šios etninės mažumos atžvilgiu taikomos brutalios priemonės prilygsta „etniniam valymui“.

Pontifiko kelionės programoje nėra numatyta susitikimų su rohinjais. Tačiau beveik neabejojama, kad Pranciškus bent jau užsimins apie smurtą prieš šią etninę mažumą, nes jau ne kartą kalbėdamas Vatikane yra pasmerkęs „brolių rohinjų persekiojimą“.

„Scanpix“/AP nuotr./Aung San Suu Kyi
„Scanpix“/AP nuotr./Aung San Suu Kyi

Šios kelionės moto – taika, harmonija ir meilė tarp skirtingų tikėjimų žmonių.

Pranciškus tikriausiai palies rohinjų klausimą savo pirmojoje kalboje Mianmare, kai lapkričio 28-ąją šalies politinėje sostinėje Neipide kreipsis į faktinę Minamaro lyderę Aung San Suu Kyi, vyriausybės pareigūnus ir užsienio valstybių diplomatinio korpuso atstovus.

Kitą dieną jis susitiks su Mianmaro budistų vienuolių taryba – viena iš socialiai ir politiškai įtakingiausių institucijų šioje šalyje, kur dauguma gyventojų yra budistai. Taryba iki šiol nekomentavo priešiško visuomenė nusistatymo rohinjų atžvilgiu.

Mianmaro katalikų kardinolas Charlesas Maung Bo gynė Aung San Suu Kyi nuo tarptautinės kritikos dėl rohinjų persekiojimo, tvirtindamas, kad jos įgaliojimus riboja konstitucija ir visi valdžios svertai yra armijos rankose.

Popiežius Jangone aukos mišias mažytei Mianmaro katalikų bendruomenei, po kurių išvyks į Bangladešą.

Gruodžio 1-ąją arkivyskupų rezidencijos sode Dakoje pontifikas susitiks su vyskupais ir kitų krikščioniškų konfesijų bei kitų religijų atstovais aptarti

Apie 160 mln. gyventojų turintis musulmoniškasis Bangladešas nuo 2013 metų susidūrė su virtine islamistų kovotojų atakų. Šių atakų taikiniais tapo tinklaraštininkai ateistai, religinės mažumos, gėjų teisių aktyvistai ir humanitarinės pagalbos darbuotojai užsieniečiai.

Nuo 1971 metų, kai Bangladešas per kruviną karą išsikovojo nepriklausomybę nuo Pakistano, šalį dažnai krėtė politinis smurtas. Čia buvo nužudyti du prezidentai, įkalintas ir nužudytas ne vienas politinis lyderis, be to, 19 kartų nesėkmingai mėginta įvykdyti perversmą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius