Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Per metus Vokietijoje iš bažnyčios pasitraukė daugiau nei 200 tūkstančių katalikų

Daugiau nei 200 tūkstančių Vokietijos gyventojų praėjusiais metais atsisakė narystės Katalikų Bažnyčioje, praneša portalas Christiantoday.com. Katalikų skaičiaus mažėjimas Vokietijoje tesiąsi, – pareiškė Vokietijos katalikų vyskupų konferencija.
Rožančius
Rožančius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

2013 m. 178805 vokiečių katalikų atsisakė save laikyti Bažnyčios nariais. Pagal oficialią vokiečių vyskupų statistiką 2014 m. šis skaičius išaugo 22 proc., t.y. iki 217716 žmonių.

Tuo tarpu naujų Katalikų Bažnyčios narių skaičius  nepalyginamai mažesnis – tik 2809 žmonės prisijungė prie bažnyčios. Dar 6314 vokiečių pareiškė apie sugrįžimą į Bažnyčią.

Atsisakyti paskatino mokestis, skandalai

Pagrindinė narystės atsisakymo priežastis yra Bažnyčios mokestis, – mano vokiečių vyskupai. Nenorintys vykdyti šios pareigos katalikai oficialiai pasitraukia iš bažnyčios, o ne paprasčiausiai liaujasi dalyvavę Mišiose.

Kita priežastimi tapo seksualinės prievartos skandalai, lydėję Vokietijos Katalikų bažnyčią per paskutinius kelerius metus. Tik trečdalis vokiečių katalikų moka bažnytinį mokestį, tačiau Bažnyčia ir toliau lieka labai turtinga – mokestis 2013 m. jai pridėjo 6,5 mlrd. eurų.

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas kardinolas Reinhardas Marxas išreiškė didelį apgailestavimą dėl katalikų pasitraukimo iš bažnyčios, bet pridūrė, kad vyskupai gerbia žmonių pasirinkimo laisvę ir pakvietė vokiečius skelbti Evangeliją savo bendruomenėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?