Pažymima, kad automobilių stovėjimo aikštelėse prie kalėjimų buvo padegtos transporto priemonės, o vienas įėjimas į kalėjimą apšaudytas iš automatinio ginklo.
Teisingumo ministras Geraldas Darmaninas paaiškino, kad šalies kalėjimai susidūrė su „bandymais įbauginti“, ir siejo išpuolius su vyriausybės vykdomu susidorojimu su prekyba narkotikais.
Laikraštis „La Parisien“ patikslino, kad, buvo užpultos septynios institucijos skirtinguose miestuose: Tulone, Provanso Ekse, Marselyje, Valanse ir Nime pietų Prancūzijoje bei Vilpente ir Nantere netoli Paryžiaus.
Socialiniame tinkle „X“ išplatintame pranešime ministras G.Darmaninas teigė, kad vyksta į Tuloną, jog suteiktų paramą nukentėjusiems pareigūnams.
Nepriskirdamas tiesioginės kaltės dėl išpuolių, jis nurodė, kad Prancūzijos vyriausybė „susiduria su narkotikų prekybos problema“ ir imasi priemonių, kurios „iš esmės sužlugdytų“ nusikaltėlių tinklus.
Vidaus reikalų ministras Bruno Retailleau pabrėžė, kad vyriausybės atsakas turi būti „negailestingas“.
„Tie, kurie puola kalėjimus ir pareigūnus, nusipelno būti uždaryti tuose kalėjimuose ir stebimi tų pareigūnų“, – rėžė jis savo įraše.
Kalėjimų prižiūrėtojų profesinė sąjunga „FO Justice“ išreiškė „giliausią susirūpinimą ir pyktį“ po „itin rimtų“ naktinių išpuolių.
Profsąjunga socialiniame tinkle „X" paskelbė naujausią informaciją apie kelių išpuolių padarinius, įskaitant sudegusių automobilių kalėjimo automobilių stovėjimo aikštelėse ir kulkų skylių Tulono kalėjimo įėjimo vartuose vaizdus.
Ji paragino vyriausybę imtis skubių veiksmų kalėjimų darbuotojams apsaugoti.
Profesinės sąjungos teigimu, pirmadienio nakties išpuoliai įvykdyti po to, kai sekmadienį per panašų išpuolį prieš Prancūzijos nacionalinę kalėjimų administracijos mokyklą buvo padegtos septynios transporto priemonės.
„Nerimą kelia tai, kad kai kurie žmonės nebedvejodami tiesiogiai puola kalėjimo turtą – valstybės valdžios simbolį“, – sakoma pareiškime.
Nė viena grupuotė neprisiėmė atsakomybės už išpuolius, tačiau „La Parisien“ pranešė, kad ant apgadintų transporto priemonių buvo rastos užrašytos raidės DDPF, reiškiančios „Prancūzijos kalinių teisės“.
Naujienų agentūra AFP teigia, kad kai kuriose vietose aptikta anarchistinių šūkių.
AFP cituoja su byla susijusį šaltinį, kuris teigė, kad išpuoliai buvo koordinuoti ir „aiškiai susiję“ su vyriausybės kovos su narkotikų prekyba strategija.
Prancūzijos parlamente svarstomas įstatymas, kuriuo būtų sukurta speciali prokuratūra, užsiimsianti nusikaltimais, susijusiais su narkotikais, ir suteikiami nauji įgaliojimai tyrėjams.