Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 11d. 21:36

Pietų Ispaniją sukrėtė žemės drebėjimai (atnaujinta 01.17 val.)

Žemės drebėjimas Ispanijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žemės drebėjimas Ispanijoje

5,3 balų stiprumo žemės drebėjimas sukrėtė pietų Ispaniją – smarkiai apgriautas Lorkos miestas, žuvo mažiausiai dešimt žmonių.

Žemės drebėjimas 16 val. 47 min. užfiksuotas 1 kilometro gylyje, 120 kilometrų į pietvakarius nuo Alikantės, apie 350 kilometrų nuo Madrido. BBC skelbia, kad prieš šį žemės drebėjimą apie 15 val. 05 min. įvyko kitas 4,4 balų stiprumo žemės drebėjimas.

Televizijos reportažuose matyti nuolaužomis nusėtos gatvės, buvo pažeisti kai kurie seni pastatai Lorkos mieste, tarp jų ir Viduramžių laikų bažnyčia. Reportažuose užfiksuoti dramatiški momentai, kaip griūna bažnyčios varpinė.

Išsigandę žmonės bėgo iš savo namų ir darboviečių ir rinkosi parkuose. Buvo evakuoti žmonės iš Lorkos ligoninės.

Šis žemės drebėjimas privertė prisiminti prieš 30 metų mirusio astrologo Raffaelio Bendani pranašystes. Jis pranašavo, kad 2011 metais naktį iš gegužės 11-osios į gegužės 12-ąją įvyks žemės drebėjimas. Tiesa, jis teigė, kad žemės drebėjimas įvyks netoli Romos. Žemės drebėjimas iš tiesų užfiksuotas ir netoli Romos, tačiau jis buvo vos jaučiamas – 2 balų stiprumo.

Atnaujinta 23.31 val. Ispanijos žiniasklaida praneša, kad Lorkos gatvėse – daugybė sudaužytų automobilių, sužeistieji skaičiuojami dešimtimis. Kol kas nežinoma, kiek sužeistų žmonių yra griuvėsiuose.

„El Pais“ rašo, kad sužeistiems žmonėms padėjo ne tik medikai, bet ir aplinkiniai. „Greitoji pagalba negalėjo jų pasiekti, tai užtrukdavo apie 40 minučių.“

Atnaujinta 01.17 val. Kaip praneša BBC, visas Lorkos centras yra smarkiai apgriautas. „Gatvėse matyti tūkstančiai sunkiai aplinkoje besiorientuojančių žmonių“, – praneša korespondentas iš įvykio vietos.

Kai kurie žmonės, net ir atėjus nakčiai, bijo grįžti į namus, galvodami, kad žemės drebėjimas gali pasikartoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min