Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 9d. 11:05

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas atleido finansų ministrą ir politikos vadovą

Moon Jae-inas Vatikane
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Moon Jae-inas Vatikane

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas penktadienį atleido du savo aukščiausio rango ekonomikos pareigūnus, 11-ajai pagal dydį pasaulio ekonomikai bandant kovoti su augimo lėtėjimu, augančiu nedarbu ir išliekančia pajamų nelygybe.

Apie finansų ministro Kim Dong-yeono ir prezidento administracijos vadovo politikos klausimams Jang Ha-sungo atleidimą per televiziją paskelbė prezidentūros atstovas Yoon Young-chanas.

Pranešama, kad abu atleisti pareigūnai nesutarė vienas su kitu.

Moon Jae-inas pasaulyje labiausiai žinomas dėl savo vaidmens sparčiai gerinant diplomatinius santykius su branduolinį ginklą turinčia Šiaurės Korėja, bet pačioje Pietų Korėjoje vis prieštaringiau vertinamas jo vadovavimas ekonomikai. Tai prisidėjo prie jo populiarumo smukimo.

Moon Jae-ino administracija smarkiai padidino minimalų atlyginimą, sutrumpino darbo valandas, o laikinus darbuotojus perkvalifikavo į nuolatinius. Šios perskirstymo priemonės, pasak administracijos, nulems „pajamų skatinamą augimą“.

Tai žymus buvusio augimo modelio pakeitimas. Anksčiau augimą skatino eksportas ir didelių šalies kompanijų investicijos; šalis iškilo kaip ketvirtoji pagal dydį Azijos ekonomika.

Kritikai sako, kad naujosios priemonės padarė priešingą poveikį nei planuota: pablogino daugelio mažas pajamas gaunančių asmenų padėtį ir privertė mažas kompanijas mažinti darbuotojų skaičių, o dideles firmas – dėl griežtesnio reguliavimo sulaikyti investicijas.

„Pajamų skatinamo augimo“ politikos architektas buvo Jang Ha-sungas, kuris norėjo šią politiką tęsti. Tuo tarpu Kim Dong-yeonas ragino ją stabdyti.

Tačiau nepaisant Jang Ha-sungo atleidimo jo suformuota politika bus tęsiama, užsiminė pareigūnai.

Kim Dong-yeoną pakeitė valstybės tarnybos veteranas Hong Nam-ki, o Jang Ha-sungą – Kim Soo-hyunas, prezidento patarėjas socialiniais klausimais.

„Tai nereiškia jokių didelių politikos pasikeitimų“, – naujienų agentūrai AFP sakė politikos analitikas Choi Jinas.

„Dviejų pasitraukiančių pareigūnų rietenos galėjo išplisti visoje vyriausybėje ir Moon Jae-inas neturėjo kito pasirinkimo, tik juos abu pašalinti“, – sakė jis.

Anksčiau penktadienį Moon Jae-inas per susitikimą su vyriausybės pareigūnais pareiškė: „Mums turi būti gerai kartu. Raktas bus sąžininga ekonomika.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:21
06:02
33:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min