Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

#PigGate skandalas Didžiojoje Britanijoje: ką turite žinoti apie D.Cameroną ir negyvą kiaulę

Tikriausiai nė vienas britas nesitikėjo pirmadienio rytą atsibudęs išgirsti, kad jo šalies premjeras kadaise negyvai kiaulei į burną kišo savo genitalijas. Tačiau būtent tai šią savaitę paskelbė „The Daily Mail“, remdamiesi nauja knyga apie Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Davidą Cameroną.
Davidas Cameronas
Davidas Cameronas / „Scanpix“/AP nuotr.

„The Daily Mail“ yra vienas populiariausių šalies naujienų portalų, tačiau jo reputacija nėra pati geriausia. Be to, įrodymai – tik žodiniai. Tačiau tai vis tiek sukėlė itin pikantišką skandalą, kuris greitai buvo pavadintas „Piggate“ (pagal 8-ojo dešimtmečio skandalą JAV – „Watergate“). 

„Vox“ portalo žurnalistas Maxas Fisheris pažymi, kad net jei naujieną pirmasis pranešė bulvarinis leidinys, nereikia jos iškart atmesti kaip melo. Net jei ji skamba kaip juokas, tai vis tiek daug ką atskleidžia apie tokius jautrius klausimus britų visuomenėje kaip elitizmas ir klasės. M.Fisheris pateikia ir atsakymus į 9 esminius klausimus apie šį skandalą.

1. Kas yra #piggate?

#Piggate – šmaikšti grotžymė (angl. hashtag), kuri buvo greitai pradėta naudoti socialiniuose tinkluose rašant apie „The Daily Mail“ kaltinimus, kad būdamas studentu Oksfordo universitete dabartinis premjeras D.Cameronas į negyvos kiaulės burną įdėjo savo penį.

„The Daily Mail“ parašė, kad būdamas studentu Oksfordo universitete dabartinis premjeras D.Cameronas į negyvos kiaulės burną įdėjo savo penį.

„The Daily Mail“ paskelbė ištrauką iš neautorizuotos D.Camerono biografijos „Call Me Dave“ („Vadinkite mane Dave'u“), kurią parašė britų verslininkas ir politikas Michaelis Ashcroftas.

Knygoje teigiama, kad devintajame dešimtmetyje D.Cameronas priklausė pusiau slaptai vaikinų draugijai Oksforde – „Piers Gaveston Society“.

Anot M.Ashcrofto, kartą D.Cameronas savo genitalijas įkišo į negyvos kiaulės burną, kuri buvo ant kito studentų kelių. Autorius rašo, kad tai galėjo būti arba priėmimo į draugiją ritualo dalis, arba tiesiog girtos nesąmonės.

2. Ar taip tikrai įvyko?

Priežasčių tuo abejoti yra – ir ne tik dėl to, kad „The Daily Mail“ priskiriamas geltonajai spaudai. 

Knygos autoriaus teigimu, šią informaciją jis sužinojo iš vyro, kurio pavardė neatskleidžiama. Jis yra taip pat baigęs Oksfordo universitetą ir vėliau tapo parlamento nariu. Šaltinis nesakė, kad pats matė incidentą ar išvis pažįsta D.Cameroną, tačiau sakė matęs šio įvykio nuotrauką.

Taip pat nėra aiškios aplinkybės, kokiomis autorius šią informaciją sužinojo. Anot autoriaus, pirmą kartą jis ją išgirdo per verslo pietus, vėliau tas pats šaltinis kaltinimus pakartojo. Kaip pažymi „Vox“, nėra aišku, ar tai tiesiog nebuvo girtos kalbos. M.Ashcroftui pačiam nepavyko nei gauti, nei pamatyti nuotraukos.

3. Kodėl tai virto skandalu, net jei tai gali būti netiesa?

Tai primena seriją iš populiaraus televizijos serialo „The Black Mirror“. 

Yra kelios priežastys, kodėl ši istorija tapo sensacija socialinėje žiniasklaidoje, nors jos patikimumas ir abejotinas.

Visų pirma – kaltinimai tokie keisti ir šokiruojantys, kad tai natūraliai gavo didelę dozę dėmesio. Be to, tai primena seriją iš populiaraus televizijos serialo „The Black Mirror“. 

Tačiau ši istorija susijusi ir su gilesniais britų visuomenės klausimais – klasėmis, švietimu, politika. Apie tai – dar vėliau.

4. Kaip tai susiję su serialu „The Black Mirror“?

„The Black Mirror“ yra britų televizijos trileris, kuris rodo netolimą ateitį, kurioje technologijos pasaulį paverčia distopija. 

Pačioje pirmoje serijoje 2011 m. rodoma, kad pagrobiama šalies princesė, o pagrobėjai reikalauja, jog tiesioginio eterio metu britų premjeras atliktų lytinį aktą su kiaule. 

Serialo autorius Charlie Brookeris šia tema pats juokavo „Twitter“ tinkle, taip pat sakė, kad tai yra tiesiog sutapimas.

5. Kas yra „Piers Gaveston Society“?

Šiai draugijai priklauso tik vyrai. Ji yra pusiau slapta draugija Oksfordo universitete, kuriai gali priklausyti tik 12 paskutinio kurso studentų. Ji pavadinta Anglijos karaliaus Edwardo II tariamo meilužio vardu ir įkurta 1977 m.

„Piers Gaveston Society“ rengė pašėlusius reivo vakarėlius, kuriuose dalyvaudavo išsipustę draugijos nariai, kartais persirengiantys ir burleskos šokėjomis.

Draugija yra žinoma dėl ištvirkavimo, tačiau iki šiol nebuvo manyta, kad tai kažkas ekstremalaus. „The Guardian“, remdamiesi draugijos vakarėliuose dalyvavusių asmenų pasakojimais, yra rašę, kad tai nė kiek nepanašu į pagoniškus ritualus ar orgijas – tai yra pašėlę reivo vakarėliai, kuriuose dalyvauja išsipustę draugijos nariai, kartais persirengiantys ir burleskos šokėjomis.

6. Ar tokie dalykai yra įprasti slaptose britų universitetų draugijose?

Ši istorija – ekstremali, tačiau nėra visiškai netipiška. 

Pavyzdžiui, D.Cameronas taip pat priklausė kitam Oksfordo universiteto klubui – „Bullingdon Club“. Beje, jo narys taip pat buvo Borisas Johnsonas, vėliau tapęs Londono meru. 

Garsiausios istorijos iš šio klubo susijusios su ypatingai turtingų vaikinų organizuojamais girtavimais. Pavyzdžiui, kartą keli nariai mėgino krovinių liftu atsivesti karvę, tačiau galiausiai ją užmušė, o padaryta žala siekė dešimtis tūkstančių dolerių.

„Bullingdon Club“ nariams taip pat buvo privaloma įsigyti uniformas – frakus su liemenėmis. Jos ir atrodė kvailai, ir buvo neįsivaizduojamai brangios. 

Tai geriausiai ir apibūdina tokius kubus – jie yra ir kvaili, ir sukuria bendrumo jausmą. Niekas taip nesuvienija grupės žmonių kaip bendras jausmas, kuris yra šiek tiek žeminantis, tačiau taip pat ir permirkęs klasių kultūroje.

7. Kodėl britų visuomenė ir žiniasklaida taip domisi šiais klubais?

Vienas iš „The Guardian“ šaltinių „Piers Gaveston Society“ apibūdino kaip „privačių mokyklų vaikinų įsivaizdavimą, kas tai yra ištvirkavimas“.

Šios draugijos yra žinomos ir dėl aukštesniajai klasei priklausančių narių, ir dėl savo veiklos. Paprastai jos pilnos turtingų vaikinų, kurie kilę iš prestižinių šeimų, kurie vieni kitus pažįsta nuo mokyklos laikų, ir kurie po universiteto baigimo bus turtingi ir galingi. 

Tačiau tokios draugijos kaip „Piers Gaveston Society“ nėra tiesiog 19-mečių, kurie elgiasi kaip girti idiotai, gaujos. Dažnai ateityje jie tampa valdančiuoju šalies elitu.

Šie klubai yra išskirtiniai, jiems priklauso tik privilegijuotieji, o tai dar labiau pabrėžia jaunuolių įsivaizdavimą, kad jie stovi aukščiau už likusią visuomenės dalį.

Tačiau tokios draugijos kaip „Piers Gaveston Society“ nėra tiesiog 19-mečių, kurie elgiasi kaip girti idiotai, gaujos. Dažnai ateityje jie tampa valdančiuoju šalies elitu. Jie yra britų aukštesniosios klasės institucija, todėl bet kokia istorija apie juos tampa ir istorija apie visą aukštesniąją klasę, o tuo pačiu ir apie jautrų klausimą – klasių sistemą.

8. Jeigu šios draugijos yra slaptos, kodėl girdime apie jų veiklą?

Šie klubai yra tik viena stadija išskirtiniuose gyvenimuose, kurie sukurti specialiai britų valdančiajai klasei – nuo pirmųjų dienų mokykloje iki narystės klubuose. tas išskirtinumas ir izoliuotumas yra svarbus bandant suprasti, kaip į viešumą nutekėjo #piggate istorija. 

Didžiosios Britanijos aukštesnioji klasė yra labai uždara, nedidelė ir apribota. Tai reiškia, kad didelė dalis elito yra užaugę kartu, kartu lankę mokyklą ir tikriausiai vienas kitą pažinoję, kai buvo išgėrinėjantys 19-mečiai universitete, persirenginėjantys burleskos šokėjomis ir kaišiojantys genitalijas į negyvų kiaulių burnas. 

Tačiau metams bėgant jie tampa galingais suaugusiais žmonėmis – ir tuo pačių konkurentais profesinėse srityse. Ir galiausiai kažkas nutekina tokią istoriją kaip ši.

9. Kaip reagavo socialiniai tinklai?

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius