-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Po Dilmos Rousseff atstatydinimo susiriejo Brazilija ir Venesuela

Venesuela ir Brazilija trečiadienį atšaukė viena kitos ambasadorius, Karakasui įšaldžius santykius su pietine kaimyne dėl prezidentės Dilmos Rousseff atstatydinimo.
Dilma Rousseff
Dilma Rousseff / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ekvadoro ir Bolivijos kairiųjų vyriausybės taip pat atšaukė savo diplomatus iš Brazilijos. Ekvadoro prezidentas Rafaelis Correa Brazilijos Senato sprendimą pašalinti D.Rousseff iš posto apkaltos būdu pavadino „piktnaudžiavimo ir išdavystės gynimu“.

Venesuelos vadovaujamas kairiųjų blokas ALBA, taip pat apimantis Kubą ir Nikaragvą, irgi pasmerkė „parlamentinį perversmą“ Brazilijoje.

Tačiau kitos Lotynų Amerikos šalys, pirmiausia Argentina, Čilė ir Paragvajus, pareiškė, kad gerbia Brazilijos Senato priimtą sprendimą.

Čilė išreiškė „tikėjimą, kad Brazilija savo iššūkius išspręs per demokratines institucijas“.

61 iš 81 balsavusio senatoriaus palaikė kaltinimą, kad 68 metų D.Rousseff neteisėtai manipuliavo nacionaliniu biudžetu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestai Brazilijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestai Brazilijoje

Venesuela „nusprendė galutinai atšaukti savo ambasadorių“ iš Brazilijos ir „įšaldyti politinius ir diplomatinius santykius su vyriausybe, iškilusia po šio parlamentinio perversmo“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Po kelių valandų Brazilija paskelbė, kad taip pat atšaukia savo ambasadorių.

„Atsižvelgdama į aplinkybes“, Brazilija „atšaukė savo ambasadorių Karakase konsultacijoms“, paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

Ji taip pat pasmerkė kairiųjų vyriausybių Bolivijoje, Ekvadore ir Kuboje pareikštą nepritarimą D.Rousseff atstatydinimui.

Ekvadoro užsienio reikalų ministerija D.Rousseff nušalinimą pavadino „skandalingu demokratinės tvarkos Brazilijoje nuvertimu“.

Minėtas Senato balsavimas Brazilijoje užbaigė 13 metų trukusį kairiųjų valdymą didžiausioje Lotynų Amerikos ekonomikoje. Tuo tarpu Venesuela ir kitos kairiųjų vyriausybės neteko svarbios sąjungininkės.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro sakė, kad ambasadorius buvo atšauktas, nes Braziliją valdo „uzurpatorių vyriausybė, kurios niekas nerinko“. Jis nurodė, kad telefonu kalbėjosi su D.Rousseff.

N.Maduro dėl šios padėties kaltino Jungtines Valstijas ir sakė, kad tai buvo Vašingtono „žemyninio puolimo“ dalis.

Pasipiktinimas regione

Ekvadore prezidentas T.Correa per „Twitter“ išliejo pasipiktinimą Brazilija.

„Niekada nedovanosime už tokią praktiką, kuri primena tamsiausias mūsų Amerikos valandas“, – rašė R.Correa, turėdamas omenyje buvusias karines Lotynų Amerikos diktatūras.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rafaelis Correa
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rafaelis Correa

Ekvadoro užsienio reikalų ministerija D.Rousseff nušalinimą pavadino „skandalingu demokratinės tvarkos Brazilijoje nuvertimu“.

Bolivijos prezidentas Evo Moralesas atšaukė savo šalies ambasadorių ir per „Twitter“ pasmerkė „parlamentinį perversmą prieš Brazilijos demokratiją“.

„Mes palaikome Dilmą, Lulą ir gyventojus šiuo sunkiu metu“, – parašė E.Moralesas, paminėdamas D.Rousseff globėją bei pirmtaką, buvusį prezidentą Luizą Inacio Lulą da Silvą, irgi kaltinamą korupcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius