TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po namą visiems jaunavedžiams

E.Moralesas populiarus tarp Bolivijos skurdžių ir indėnų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / E.Moralesas populiarus tarp Bolivijos skurdžių ir indėnų.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Populistas Evo Moralesas lengva ranka dalija Bolivijos gyventojams būstą.

Bolivijos prezidentas Evo Moralesas pažadėjo kiekvienai jaunai šeimai po namą. „Valstybė suteiks namus visiems šalies jaunavedžiams", – pareiškė jis.

Bolivijos, kuri yra skurdžiausia Lotynų Amerikos šalis, statistikos centro duomenimis, kasmet šalyje užregistruojama vidutiniškai 22 tūkst. santuokų. Prezidentas teigia, jog valstybė, siekdama aprūpinti būstu visas jaunas šeimas, sudarys specialią programą, tačiau daugiau jokių detalių apie ją nepateikė, neaiškus ir jos biudžetas.

Tikriausiai šį prezidento pareiškimą reikia sieti su artėjančiais rinkimais, kurie numatyti 2009 metų gruodį. Per juos varžysis ir E.Moralesas. Jo galimybes apžvalgininkai vertina labai gerai, nes E.Moralesas vykdo populistinę politiką, kuri tapo įmanoma nacionalizavus daugumą įmonių šalies dujų ir naftos sektoriuje.

Socialistinė E.Moraleso Vyriausybė jau vykdo valstybinę gyventojų aprūpinimo būstu programą: žmonėms 20 metų išduodamos iki 15 tūkst. dolerių paskolos su labai mažomis palūkanomis būstui statyti arba pirkti. Jo Vyriausybė teikia daug socialinių lengvatų mokyklinio amžiaus vaikams ir vyresniems nei 60 metų žmonėms bei nėščioms moterims.

E.Moralesas buvo išrinktas Bolivijos prezidentu 2006 metais ir yra pirmas per 470 metų nuo ispanų užkariavimo iš čiabuvių indėnų kilęs valstybės vadovas. Šio prezidento elgesys daug kuo neatitinka įprasto Lotynų Amerikoje. E.Moralesas susimažino savo algą 57 proc., iki 1875 dolerių per mėnesį, jis yra nevedęs ir iki rinkimų gyveno bute, kurį dalijosi su savo partijos „Judėjimas už socializmą" pareigūnais. Bolivijos pirmosios ponios vaidmenį atlieka E.Moraleso vyresnioji sesuo Esther Morales Ayma. Tačiau prezidentas turi du vaikus nuo skirtingų moterų. Daug kalbų sukelia jo aprangos stilius. E.Moralesas mėgsta visur rodytis apsirengęs savo dryžuotu megztiniu, kuris jau tapo neoficialiu jo simboliu. Tokių megztinių Bolivijoje buvo parduota tūkstančiai.

E.Moralesas populiarus savo šalyje, apie 60 proc. rinkėjų metų pradžioje per referendumą pritarė jo kairuoliškai Konstitucijai, kuri suteikė daugiau galių Bolivijos indėnams, leido prezidentui dar kartą siekti šio aukščiausio posto ir suteikė didesnę ekonomikos kontrolę.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min