Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 21d. 21:38

Politologai aptaria skirtingus Putino ir Medvedevo įvykių Libijoje vertinimus

Žurnalistai spėliojo, kodėl V.Putino akiduobės atrodė patamsėjusios.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / V.Putinas

Partijos „Teisingas reikalas“ vienas pirmininkų Leonidas Gozmanas mano, kad premjero Vladimiro Putino ir prezidento Dmitrijaus Medvedevo skirtingi įvykių Libijoje vertinimai gali liudyti asmeninį judviejų susipriešinimą.

„Man atrodo, kad tai akivaizdus asmeninis judviejų susipriešinimas“, – sakė L.Gozmanas agentūrai „Interfax“ komentuodamas D.Medvedevo pareiškimą, kad neleistina Vakarų karinius veiksmus prieš Libiją vadinti „kryžiaus žygiais“, kaip anksčiau pareiškė V.Putinas.

Apie pirmadienio įvykius Libijoje skaitykite čia.

Pasak L.Gozmano, šią padėtį reikia vertinti plačiau.

„Akivaizdu, kad prezidentas ir premjeras daugeliu atžvilgiu simbolizuoja skirtingas Rusijos elito dalis, kurios skirtingai vertina ne tik tarptautinius, bet ir ekonominius, socialinius ir kitus klausimus“, – sakė jis.

L.Gozmanas taip pat pažymėjo, kad „bet kokiu atveju tarptautinė politika – vis dėlto prezidento prerogatyva“.

Politologai svarsto, ar skirtingi Rusijos lyderių pareiškimai rodo rimtus nesutarimus.

„Tai seniai vykstančio skilimo tandeme požymiai. Skirtinga terminologija, skirtingi požiūriai, taip pat ir ieškant sąjungininkų. Medvedevo sąjungininkas – Vakarai, kai Putinui Vakarai yra kažkas tokio, kas verčia suklusti“, – sakė pirmadienį agentūrai „Interfax“ Ekonomikos aukštosios mokyklos Taikomosios politologijos fakulteto dekanas Markas Urnovas.

Pasak jo, JT Saugumo Tarybos rezoliucija priimta, iš esmės, Rusijai pritarus, nes ji susilaikė balsuojant. „Ir jeigu ne Putino tonas, Rusijos pozicija atrodytų nuoseklesnė“, – pridūrė jis.

Pasak kito politologo, Maskvos Carnegie (Karnegio) centrui priklausančio Andrejaus Riabovo, V.Putinas savo pareiškimu apie Libiją siekęs kelių tikslų.

„Viena vertus, pamėginta išdėstyti Rusijos elgesio motyvus, kurie jau aptarinėjami užsienio spaudoje. Iš jo (V.Putino) žodžių aiškiai matyti, kad šioje padėtyje Rusija nori išsaugoti plačią manevro erdvę, suprasdama, kad Vakarų šalių operacija gali užsitęsti, susidurti su kokiais nors keblumais, kaip, pavyzdžiui, Arabų Lygos ir Afrikos Sąjungos pozicijų pasikeitimais“, – aiškino A.Riabovas.

„Kita vertus, būtent Rusija su Kinija su kitomis nuolatinėmis Saugumo Tarybos narėmis nesutrukdė rezoliucijai dėl Libijos ir nenorėjo kurti neįveikiamų kliūčių Vakarų koalicijai Libijoje“, – sakė jis.

Anot jo, V.Putinas mėgina kiek kitaip pažvelgti į politinį Vakarų koalicijos veiksmų vertinimą.
„Griežti apibrėžimai, kuriuos premjeras taiko Vakarų šalių politikai, skirti palankesniam Rusijos įvaizdžiui trečiojo pasaulio šalyse“, – nurodė politologas.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min