2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 20

Politologas paaiškina, kas įvyko Kalnų Karabache: tai tiesiogiai susiję su Rusijos karu Ukrainoje

Azerbaidžanas sustabdė karinę operaciją ginčijamame Kalnų Karabache, kai armėnų separatistai sutiko sudėti ginklus ir surengti derybas dėl reintegracijos. Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egdūnas Račius interviu 15min paaiškino, kaip Rusijos karas Ukrainoje pakurstė Azerbaidžano veiksmus ir ko tikėtis toliau.

– Kam priklauso Kalnų Karabachas?

– Jeigu neieškosime atsakymo labai giliai istorijoje, o žiūrėsime, kaip tai traktuoja tarptautinė teisė, tai turėtume pasakyti, kad be jokių išlygų ta teritorija yra integrali Azerbaidžano valstybės dalis.

– Vadinasi, galima teigti, kad veiksmai, kurių ėmėsi Azerbaidžanas, siekdamas atgauti Kalnų Karabacho kontrolę, yra teisėti?

– Turbūt galime sakyti, kad Azerbaidžano pretenzijos yra teisėtos, nes pagal tarptautinę teisę yra pripažįstama, kad tai yra Azerbaidžano teritorija. Tačiau, kalbant apie veiksmus, ar iš tikrųjų tarptautinė teisė numato, ar leidžia karinius veiksmus, siekiant susigrąžinti teritoriją, tai, matyt, reikėtų sakyti, kad vis dėlto diplomatija turėtų eiti pirmiau nei kariniai veiksmai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min