Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 09 22 /14:26

Popiežius teigia suprantantis žmones, kurie palieka Bažnyčią dėl lytinio išnaudojimo skandalų

Popiežius Benediktas XVI ketvirtadienį atvyko į Vokietiją, pradėdamas savo pirmą valstybinį vizitą gimtojoje šalyje, kurioje jį veikiausiai pasitiks nemaži protestuotojų būriai ir dar didesnės katalikų maldininkų minios.
Popiežius Benediktas XVI atvyko į Vokietiją
Popiežius Benediktas XVI atvyko į Vokietiją / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bavarijoje gimusį pontifiką, žengiantį raudonu kilimu Berlyno Tegelio oro uoste, sutiko Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir šalies prezidentas Christianas Wulffas.

Katalikų Bažnyčios vadovas, tėvynėje praleisiantis keturias dienas, vėliau pasakys kalbą šalies parlamente, tačiau daug įstatymų leidėjų šią sesiją žadėjo boikotuoti, o prie Bundestago pastato planuojama surengti priešininkų demonstraciją, kurioje gali dalyvauti apie 10 tūkst. protestuotojų.

Benediktas XVI ketina susitikti su Vokietijos žydų ir musulmonų bendrijų vadovais, aukoti trejas mišias, koncelebruoti ekumenines pamaldas su Liuteronų Evangelikų Bažnyčios nariais ir galbūt susitiks su žmonėmis, nukentėjusiais nuo juos lytiškai išnaudojusių katalikų kunigų.

Popiežius sakė suprantantis žmones, kurie palieka Katalikų Bažnyčią, pasipiktinę dėl kelerius pastaruosius metus ją krečiančių skandalų, susijusių su kai kurių dvasininkų vykdyta lytine prievarta.

Pontifikas taip sakė kartu su juo iš Romos skridusiems žurnalistams, jog neturi nieko prieš planuojamas protesto demonstracijas dėl jo vizito, jeigu tik protestai neperžengs leistinų ribų.

„Galiu suprasti, kad susidūrę su tokiais pranešimais, žmonės, ypač artimesni nukentėjusiems, gali pasakyti – tai nebėra mano Bažnyčia“, – jis sakė žurnalistams, turėdamas omenyje žiniasklaidos pranešimus apie kunigų lytinės prievartos atvejus.

„Esama daug priežasčių, dėl kurių žmonės palieka Bažnyčią sekuliarios visuomenės kontekste. Pasitraukimas iš Bažnyčios paprastai yra paskutinis žingsnis ilgame atsitolinimo nuo Bažnyčios kelyje“, – aiškino Šventasis Tėvas.

Vokietijos katalikų ir protestantų bendruomenės yra labai panašaus dydžio, o oficiali statistika rodo, jog iš abiejų konfesijų žmonės traukiasi būriais.

Apžvalgininkai šias tendencijas iš dalies sieja su pernai atskleistais faktais apie plačiai išplitusį vaikų tvirkinimą ir lytinį išnaudojimą, kurį kai kurie Vokietijos kunigai vykdė kelis pastaruosius dešimtmečius. Vokietijos vyskupų konferencijos vadovas arkivyskupas Robertas Zollitschas pripažino, kad Bažnyčia „nesugebėjo“ užkirsti kelio šiai problemai.

Benediktas XVI taip pat pareiškė, kad protestai prieš keturias dienas truksiantį jo vizitą yra „normalūs laisvoje visuomenėje, pažymėtoje stipraus sekuliarizmo“.

Tokiems protestams „niekada negali prieštarauti“, pridūrė jis.

„Aš gerbiu pasisakančius“, – pabrėžė pontifikas.

Popiežius Benediktas XVI ketvirtadienį apgailestavo dėl silpnėjančių visuomenės ryšių su religija, kurioje taip pat vis labiau ryškėja sekuliarumo tendencijos.

„Matome didėjantį abejingumą tikėjimui visuomenėje, kuri laiko tiesos klausimą tam tikra kliūtimi priimant sprendimus, ir skiria pirmenybę vartotojiškiems sumetimams“, – pareiškė Katalikų Bažnyčios vadovas.

Atskridęs į Tegelio oro uostą, Berlyne, pontifikas, kuris išlipo iš lėktuvo vilkėdamas ilgą baltą arnotą, buvo pasveikintas 21 pabūklo salvės ir vaikų, barstančių gėlių žiedus.

„Aš čia atvykau ne siekti konkrečių politinių arba ekonominių tikslų, kaip teisingai elgiasi kiti valstybės veikėjai, bet veikiau susitikti su žmonėmis ir kalbėti apie Dievą“, – pabrėžė jis.

Vokietijos katalikų ir protestantų bendruomenės yra labai panašaus dydžio, o oficiali statistika rodo, jog iš abiejų konfesijų žmonės traukiasi būriais.

Apžvalgininkai šias tendencijas iš dalies sieja su pernai atskleistais faktais apie plačiai išplitusį vaikų tvirkinimą ir lytinį išnaudojimą, kurį kai kurie Vokietijos kunigai vykdė kelis pastaruosius dešimtmečius. Vokietijos vyskupų konferencijos vadovas arkivyskupas Robertas Zollitschas pripažino, kad Bažnyčia „nesugebėjo“ užkirsti kelio šiai problemai.

„Vokietija yra reformacijos tėvynė. Džiaugiuosi, kad rytoj jūs vyksite į Erfurtą – miestą, kurį smarkiai paveikė Martinas Lutheris – susitikti su protestantų Bažnyčios atstovais“, – popiežiui sakė Vokietijos prezidentas Christianas Wulffas, turėdamas omenyje reformacijos judėjimo tėvą.

„Esu tikras, kad mums reikia paaiškinimo, kas mus skiria, o ne, kas mus vienija“, – pridūrė jis.

Ch.Wulffas pabrėžė faktą, jog jo šalies visuomenėje sentimentai religijai blėsta, tačiau taip pat pažymėjo, jog Bažnyčia turi neatsilikti nuo laikmečio dvasios ir diskutuoti dėl „savo pareigūnų klaidų“ bei ieškoti, kaip „įveikti atotrūkį tarp katalikų, protestantų ir ortodoksų.“

Kalbėdamas oficialioje prezidento rezidencijoje, Benediktas XVI sakė, kad žmonija privalo pasimokyti iš istorijos, ypač siaubingų įvykių XX amžiaus Vokietijoje.

„Ši pilis, turinti dramatišką istoriją, kaip ir daugelis šio miesto pastatų, yra Vokietijos istorijos liudijimas. Blaivus žvilgsnis į praeitį, netgi į jos tamsiausius puslapius, leidžia mums pasimokyti ir įgyti postūmį dabarčiai“, – pontifikas aiškino Belvju rūmuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius