15min be reklamos
2014 11 08, 20:37

Popiežius pašalino iš pareigų jį kritikavusį konservatyvų JAV kardinolą

Popiežius Pranciškus šeštadienį pašalino iš pareigų vieną konservatyvių pažiūrų amerikietį kardinolą, griežtai kritikavusį pontifiko pastangas vykdyti reformas Katalikų Bažnyčioje.
Kardinolas Raymond Leo Burke
Kardinolas Raymond Leo Burke / „Scanpix“/AP nuotr.

66 metų kardinolas Raymondas Burke'as buvo pašalintas iš Vatikano aukščiausiosios teismo institucijos vadovo posto ir paskirtas Maltos ordino – labdara užsiimančios organizacijos – kapelionu. Šios pareigos yra daugiausiai reprezentacinės.

Toks sprendimas, kurį Vatikanas paskelbė šeštadienį be jokių komentarų, buvo prognozuojamas. R.Burke'as praėjusį mėnesį sakė, kad buvo informuotas apie planuojamą perkėlimą į naujas pareigas, tik nežinojo, kada tai nutiks.

R.Burke'as prilygino Pranciškaus vadovaujamą Katalikų Bažnyčią „laivui be vairo“.

R.Burke'as, kuris iki šeštadienio buvo aukščiausias pareigas Vatikane užimantis JAV katalikų dvasininkas, keliuose interviu neseniai kritikavo popiežių ir buvo laikomas konservatyviosios opozicijos, nusistačiusios prieš Pranciškaus reformų programą, veidu.

Spalį interviu vienam Ispanijos žurnalui, R.Burke'as, žinomas dėl nelanksčios doktrinos interpretacijos, prilygino Pranciškaus vadovaujamą Katalikų Bažnyčią „laivui be vairo“.

Per pasaulio vyskupų susitikimą praėjusį mėnesį R.Burke'as buvo vėliavnešys konservatyviųjų dvasininkų stovykloje, nepritariančiam atlaidesniam Bažnyčios požiūriui į homoseksualus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min