Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Popiežius per Korėjos kankiniams skirtas mišias: „Už ką mes mirtume?“

Popiežius Pranciškus šeštadienį per mišias Seule paskelbė palaimintaisiais 124 Korėjos ankstyvųjų krikščionybės laikų kankinius ir didžiulės tikinčiųjų minios klausė, už kokias vertybes jie galbūt norėtų mirti vis labiau materialistiniame, globalizuotame pasaulyje.
Popiežius Pranciškus atvyko į Pietų Korėją
Popiežius Pranciškus atvyko į Pietų Korėją / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Mišiose po atviru dangumi dalyvavo šimtai tūkstančių tikinčiųjų, kurių dauguma buvo kviestinės Bažnyčios grupės iš visos Pietų Korėjos.

Tvyrant drėgnam karščiui, apeigos vyko Gvangvamuno aikštėje – pagrindinėje miesto ceremonijų erdvėje.

Dėl šių beatifikacijos mišių, kurios buvo pagrindinis popiežiaus penkių dienų vizito akcentas, buvo vykdoma didžiulė saugumo operacija – buvo uždaryti tiltai, gatvės ir metropoliteno stotys, ant aplinkinių biurų pastatų stogų buvo dislokuoti policijos snaiperiai, o pačių pastatų langai buvo užantspauduoti.

Garsiausias iš 124 beatifikuotų kankinių yra 18-ajame amžiuje gyvenęs turtingos aristokratų šeimos atstovas Paulius Yun Ji-chungas (Paulius Jun Džičungas), kuris tapo pirmuoju Korėjos katalikų kankiniu, kai 1791 metais buvo nužudytas po konflikto su konfucianizmo pareigūnais.

Kaip nurodo Katalikų Bažnyčia, per pirmuosius 100 metų po katalikybės atsiradimo Korėjos pusiasalyje 1784-aisiais, buvo nužudyta maždaug 10 tūkst. korėjiečių.

Jie žinojo mokinystės kainą ir norėjo sudėti dideles aukas

„Jie žinojo mokinystės kainą ir norėjo sudėti dideles aukas“, – per homiliją po trumpos beratifikavimo ceremonijos sakė Pranciškus.

1984 metais popiežius Jonas Paulius II lankydamasis Pietų Korėjoje 103 korėjiečius kankinius paskelbė šventaisiais. Šie kanonizuoti kankiniai buvo nužudyti už Kristų 1839 metais.

Dabar Pranciškus paskelbė palaimintaisiais pirmosios krikščionių persekiojimo bangos kankinius, nužudytus 1791 metais.

„Jie kviečia mus pagalvoti apie tai, už ką, jei jau taip, mes patys norėtume mirti“, – sakė popiežius.

Tęsdamas temą, kuri dominavo jo vizito metu, popiežius sakė, kad pamokos, kurias galima išmokti iš šių kankinių, dabartiniais laikais, kuriuos labiau žymi savanaudiškumas ir godumas, o ne auka, yra svarbios kaip visuomet.

„Jų pavyzdys gali daug pasakyti mums, gyvenantiems visuomenėse, kur greta didžiulio turto tyliai auga baisus skurdas, kur į neturtėlių verksmą retai atkreipiamas dėmesys“, – sakė jis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius