Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 26, 17:24

Popiežius Pranciškus paragino kitos orientacijos vaikų turinčius tėvus: nesmerkite

Popiežius Pranciškus, tęsdamas šv. Juozapui skirtą katechezių ciklą trečiadienio bendrosios audiencijos dalyviams kalbėjo apie Juozapo sapnus. Ir pabrėžė galvojantis apie tėvus. Tuos, kurie turi sergančių vaikų, tuos, kurie pastebi skirtingą savo vaikų seksualinę orientaciją. Pastaruosius Šventasis Tėvas paragino niekada nesmerkti vaiko.

Kaip rašo „Vatican News“, popiežius kalbėjo apie tai, kad biblijoje, kaip ir senovės tautų kultūrose, sapnai buvo laikomi priemone, kuria Dievas apreiškia save.

Sapnas simbolizuoja kiekvieno iš mūsų dvasinį gyvenimą – tą vidinę erdvę, kurią kiekvienas iš mūsų yra pašauktas puoselėti ir saugoti.

Tačiau, pridūrė popiežius, reikia atsiminti, kad kiekviename iš mūsų skamba ne tik Dievo balsas, bet ir daug kitų balsų – mūsų baimių balsai, mūsų praeities patirčių balsai, mūsų vilčių balsai, taip pat piktojo balsas, kuris nori mus apgauti ir suklaidinti. Todėl svarbu atpažinti Dievo balsą tarp kitų balsų.

Kaip tik šia prasme, pasak Pranciškaus, labai svarbus yra Juozapo pavyzdys. Jis moka išsaugoti vidinę ramybę ir, kas svarbiausia, atpažinti Dievo žodį ir pagal jį priimti teisingus sprendimus.

Popiežius sako galvojantis apie „daugybę žmonių, kuriuos slegia gyvenimo našta ir kurie nebegali nei tikėtis, nei melstis“. Jiems jis linkėjo, kad šv. Juozapas padėtų atsiverti dialogui su Dievu, rasti šviesos, stiprybės ir ramybės.

„Galvoju apie tėvus, susiduriančius su savo vaikų problemomis. Vaikai, sergantys įvairiomis ligomis. Kiek daug skausmo. Tėvai, kurie pastebi skirtingą savo vaikų seksualinę orientaciją. Kaip su tuo elgtis, kaip palydėti savo vaikus ir nesidangstyti smerkiančiu požiūriu? […]

Šiems tėvams sakau: nebijokite. Taip. Tai skauda. Labai skauda. Tačiau pagalvokite, kaip Juozapas išsprendė problemas, ir prašykite Juozapo, kad jums padėtų. Niekada nesmerkite vaiko“, – audiencijos metu kalbėjo popiežius Pranciškus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min