Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 16:51

Prancūzija sako nukovusi Malyje daug kovotojų, nors pranešama apie užpultus vestuvininkus

Prancūzų kariai Malyje
„Scanpix“ nuotr. / Prancūzų kariai Malyje/Asociatyvinė nuotr.

Prancūzija antradienį pranešė nukovusi keliasdešimt džihadistų per praėjusį savaitgalį vidurio Malyje surengtą antskrydį, bet vietos kaimo gyventojai ir ten veikianti kultūros organizacija teigia, kad per sraigtasparnio ataką žuvo iki 20 vestuvininkų.

Socialiniuose tinkluose nuo sekmadienio plinta gandai apie įvykius Buntyje, o to kaimo gyventojai pranešė naujienų agentūrai AFP, jog vestuvių dalyvius atakavo neatpažintas sraigtasparnis.

Prancūzų kariuomenės štabas atskirai pranešė AFP, kad naikintuvai „neutralizavo“ dešimtis džihadistų centriniame Malyje. Anot kariškių, smūgis buvos surengtas po kelias dienas trukusio šios ekstremistų grupės sekimo.

„Su vestuvėmis susiję pranešimai neatitinka atliktų stebėjimų“, – naujienų agentūrai sakė vienas kariuomenės atstovas.

Prancūzijos ir Malio pareigūnams tuojau po incidento nepaskelbus jokių oficialių pareiškimų, pradėjo sklisti gandai, kad smūgio taikinys buvo vestuvių ceremonijos dalyviai.

Toje atokioje vietovėje, kur, kaip manoma, veikia daug džihadistų, sunku patvirtinti pranešimus.

Puolamąsias aviacijos operacijas Malyje dažniausiai vykdo Malio kariuomenė ar Prancūzijos kovos su džihadistais pajėgos „Barkhane“.

Bunčio gyventojai pasakojo, jog vienas atskridęs sraigtasparnis ėmė šaudyti vidury dienos, o tarp susirinkusių vestuvininkų kilo panika.

„Teko gelbėtis bėgant iš visų jėgų“, – sakė Ahmadou Ghana.

Pasak vyro, iš viso žuvo 19 žmonių, įskaitant du jo brolius, o dar keli buvo sunkiai sužeisti.

„Mus nustebino antskrydžio smarkumas, – sakė kitas kaimietis Mady Dicko. – Sraigtasparnis skrido labai žemai.“

Sekmadienį Malio fulanių (fulbių) etninės grupės kultūrą puoselėjanti asociacija „Tabital Pulakuu“ pranešė apie „aviacijos smūgį, pareikalavusį mažiausiai 20 civilių gyventojų gyvybių“ per vestuves.

Tačiau su sekmadienį įvykdytos operacijos eiga susipažinęs šaltinis Prancūzijos kariuomenėje patikino AFP: „Čia negali būti abejonių ar dviprasmybių – jokių vestuvių nebuvo.“

„Tas smūgis buvo suduotas po itin griežto daugiašalio proceso, susijusio su tiksliai identifikuota ginkluota teroristų grupe, įvertinus informaciją, ketinimus ir pozicijas ištirtoje teritorijoje“, – pridūrė jis.

Buntis priklauso Mopčio regionui, esančiam maždaug už 600 km nuo Malio sostinės Bamako.

Tą regioną buvo apėmęs džihadistų puolimas, 2012 metais prasidėjęs Malio šiaurėje ir vėliau išplitęs į kaimyninius Burkiną Fasą bei Nigerį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Prancūzija Malis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min