-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzijos prezidentas perspėja dėl Šengeno zonai gresiančių pavojų

Prancūzijos prezidentas Hollande'as ketvirtadienį perspėjo, kad nesugebėjimas išspręsti pabėgėlių krizės gali sukelti pavojų laisvo judėjimo režimui Šengeno zonoje. Europos Sąjunga stengiasi išspręsti didžiausią žemyne pabėgėlių krizę nuo Antrojo pasaulinio karo, per kurią Vokietija, Austrija ir Slovakija atnaujino sienų kontrolę, suduodamos smūgį Šengeno sutarčiai, numatančiai, kad prie šios zonos šalių vidinių sienų keliautojų pasaFrancois i paprastai netikrinami.
Francois Hollande'as
Francois Hollande'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Duodamas interviu naujienų agentūrai AFP, F.Hollande'as sakė, kad Šengeno zonai iškils grėsmė, jeigu nebus įkurti „registracijos centrai, kuriuose pabėgėliai būtų atskiriami nuo ekonominių migrantų ir būtų užtikrinamas pasidalijimas prieglobsčio ieškotojais“.

Prezidentas pridūrė, kad nevykdant kontrolės prie ES išorinių sienų, „valstybės turės vienaip ar kitaip atkurti nacionalines sienas“.

„Būsime įpareigoti atkurti pasienio postus, tikrinimą ... ir tai bus Šengeno, kaip kontroliuojamos erdvės, kuri suteikia judėjimo laisvę, pabaiga“, – perspėjo jis.

F.Hollande'as sakė, kad pačios Europos Sąjungos vienybei taip pat kyla pavojus, nes jos narės nesutaria, kaip pasidalyti apie 120 tūkst. pabėgėlių, siekiant sumažinti naštą Italijai, Graikijai ir Vengrijai, prislėgtoms kasdien plūstančių atvykėlių srauto.

Prancūzijos vadovas pabrėžė, kad tikrasis iššūkis iškiltų, jeigu Bendrijos šalys atsisakytų sutikti su Europos Komisijos pasiūlytomis pabėgėlių perskirstymo kvotomis.

„Kaip mes spausime tai daryti? Atimdami subsidijas arba skelbdami sankcijas ... tuomet šalims tektų sumokėti už tai, kad nepriima pabėgėlių“, – aiškino jis.

„Įvedant vis naujų suvaržymų, kiltų pavojus, kad Šengeno zona sumažėtų iki kelių šalių. Štai kur Europai gali iškilti pavojus“, – pridūrė F.Hollande'as.

Dauguma ES šalių palaiko kvotų planą, bet Vengrija, Lenkija, Slovakija ir Čekija griežtai nusistačiusios prieš bet kokią privalomą perskirstymo schemą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius