Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzijos vyriausybė patvirtino burkas draudžiančio įstatymo projektą

Prancūzijos ministrų kabinetas trečiadienį patvirtino teisės akto, draudžiančio viešose vietose dėvėti burką ar nikabą - visą veidą dengiančią musulmonišką skraistę, projektą, o birželį tas įstatymas bus svarstomas šalies parlamente.
90 proc. Afganistano moterų namuose patiria smurtą
Musulomonių apdarai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Šiuo atveju vyriausybė renkasi kelią, žinodama, kad jis bus sunkus, tačiau teisingas“, – Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy sakė susirinkusiems ministrams, pranešė jo kanceliarija.

Tikimasi, jog parlamente daugumą turinti N.Sarkozy dešinioji partija priims šį įstatymą, tačiau ekspertai perspėjo, kad jį gali atmesti Konstitucinio Teismo teisėjai arba jis gali kirstis su Europos teisės aktais. 

„Esame sena tauta, suvienyta tam tikros idėjos apie žmogiškąjį orumą – ypač moters orumą; tam tikros idėjos, kaip gyventi kartu, – argumentavo N.Sarkozy. – Visą veidą dengiantis šydas iš esmės žeidžia tas vertybes, kurias laikome esminėmis, tokiomis būtinomis respublikos vienybei“.

Pagal naująjį įstatymą Prancūzijoje niekam nebūtų leidžiama dėvėti apdarų, „pritaikytų veidui uždengti“. Pažeidusiems šią nuostatą gali būti skirta 150 eurų (518 litų) bauda arba jie gali būti pasiųsti išklausyti kurso apie Prancūzijos piliečių vertybes.

Tie, kas grasindami, naudodami jėgą arba naudodamiesi valdžia verčia dangstytis veidus dėl lyties, gali būti nuteisti kalėti iki vienų metų, taip pat 15 tūkst. eurų (51,8 tūkst. litų) bauda.

Šiame įstatyme pateikiamas platus viešųjų erdvių apibrėžimas, apimantis pagrindine gatves ir viešas įstaigas, tokias kaip parduotuves, kino teatrus, restoranus ir turgavietes, taip pat visus vyriausybinius pastatus.

Prancūzijos aukščiausioji administracijos institucija – Valstybės Taryba – perspėjo vyriausybę, kad tokio įstatymo gali būti neįmanoma įgyvendinti, tačiau N.Sarkozy ir jo šalininkai pasiryžę siekti, kad prieštaringai vertinamas teisės aktas būtų priimtas.

Kai kurie opozicinės Socialistų partijos įstatymų leidėjai jau paskelbė balsuosiantys prieš draudimą, kurio, jų nuomone, nebus įmanoma įgyvendinti.

Daugelis musulmonų organizacijų taip pat priešinasi tokiam draudimui, baimindamiesi, kad taip siekiama pažeminti jų tikėjimą.

Siūlomo draudimo priešininkai pateikia oficialią statistiką, rodančią, jog apie 5 mln. musulmonų bendruomenę turinčioje Prancūzijoje visą veidą dengiančias burkas ar nikabus dėvi tik apie 2 tūkst. moterų.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius