TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzų policija teisinosi, kodėl mergaitė aštuonias valandas išbuvo automobilyje su išžudyta šeima

Pietryčių Prancūzija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pietryčių Prancūzija
Šaltinis: BNS
0
A A

Prancūzų policija ketvirtadienį teisino savo reakciją į keturių žmonių nužudymą vaizdingame Alpių kaimelyje, dėl kurios ketverių metų mergaitė maždaug aštuonias valandas išbuvo kulkų suvarpytame automobilyje po savo motinos ir senelės lavonais.

Per stebuklą mergaitė fiziškai nė kiek nenukentėjusi maždaug vidurnaktį (ketvirtadienį 1 val. Lietuvos laiku) buvo ištraukta iš šeimos automobilio, kuriame buvo trys jos šeimos narių lavonai. Ketvirtas nušautas žmogus buvo rastas prie automobilio.

Mergaitę automobilio gale dengė motinos ir senelės lavonai, todėl ji nebuvo pastebėta, kai į nusikaltimo vietą trečiadienį kelios minutės po 16 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku atvyko pirmieji policininkai.

Be keturių lavonų, pareigūnai tada prie automobilio dar rado gulinčią sunkiai sužeistą mergaitės seserį.

„Gavome nurodymus nelįsti į automobilį ir nejudinti lavonų“, – paaiškino vietos žandarmerijos pulkininkas leitenantas Benoitas Vinnemannas.

Tokie nurodymai buvo duoti laukiant teismo ekspertų (IRCGN) komandos atvykimo iš Paryžiaus, kuri paprastai išsiunčiama į didelių nusikaltimų vietas.

Vietos žandarai negalėjo net atidaryti BMW durų, nes buvo baiminamasi, kad kulkų suvarpyti langai subyrės ir apsunkins teismo ekspertų darbą.

Tokiais atvejais IRCGN ekspertai skaičiuoja visų paleistų kulkų trajektorijas, kad galėtų susidaryti trimatį vaizdą to, kas įvyko.

„Ugniagesiai, technikai ir gydytojai – visi žiūrėjo į mašinos vidų pro skyles languose, bet nė vienas jų nematė mergaitės, – sakė B.Vinnemannas. – Ji nekrutėjo. Ji visą laiką buvo po savo motinos kojomis.“

Infraraudonųjų spindulių kamera aprūpinto sraigtasparnio įgula nufotografavo automobilį norėdama patikrinti, ar viduje yra daugiau žmonių, bet taip pat mergaitės neaptiko.

„Ji buvo taip arti motinos, kad jos atrodė kaip vientisa masė“, – pridūrė B.Vinnemannas.

Pasikalbėję su kitais poilsiautojais stovyklavietėje, kur buvo apsistojusi ta šeima, žandarai maždaug 23 val. vietos laiku suprato, kad trūksta vienos iš dviejų šeimos dukterų.

Pareigūnai nedelsdami pradėjo paiešką aplink automobilį, joje dalyvavo sraigtasparnis ir dresuoti šunys, bet tik tada, kai IRCGN komanda maždaug vidurnaktį atidarė mašiną, mergaitė pagaliau buvo išvaduota.

Prancūzų policijos šaltiniai patikslino, kad Prancūzijos Alpėse išžudytos šeimos tėvas yra Saadas al Hillis.

Policijos šaltinis taip pat patvirtino, kad Hillių šeima gyveno Sario grafystės Kleigeito mieste, esančiame į pietvakarius nuo Londono.

Britų policija budi prie Prancūzijoje išžudytos šeimos namų

Didžiojoje Britanijoje prie Prancūzijos Alpėse išžudytos šeimos numanomų namų budi policininkė civiliais drabužiais, pranešė reporteriai.

Policininkė stovi prie erdvaus atskiro namo žalumos apsuptame gyvenamajame rajone Saryje, į pietvakarius nuo Londono.

Sario policijos atstovė tuo tarpu sakė, kad britų pareigūnai padeda prancūzams atlikti tyrimą.

Mergaitės tėvas, kuris buvo rastas negyvas BMW vairuotojo vietoje, kaip pranešama, yra 50-metis Saadas al Hillis, kuris yra gimęs Bagdade, bet gyveno Saryje. Taip pat liko gyva mergaitės sesuo, tačiau ji yra sunkiai sužeista.

Ketvirtadienį prie šeimos namų paštininkas Gary Standfordas sakė, kad S.al Hillis „atrodė malonus žmogus“.

„Jis čia gyveno jau maždaug trejus metus“, – sakė G.Standfordas.

Šeimos žudynes Alpėse išgyvenusi vyresnioji duktė bus vėl operuojama

Paaiškėjo, kad Prancūzijos Alpėse išžudytos šeimos gyvai likusiai vyresniajai dukrai medikai dirbtinai sukėlė komą ir ji vėl bus operuojama, ketvirtadienį pranešė už bylą atsakingas prokuroras.

Pasak jo, mergaitės gyvybei pavojus negresia, tačiau per trečiadienio išpuolį ji buvo sužeista į petį ir gavo „ypatingai žiaurių“ smūgių į galvą.

Pasak prokuroro, trys iš keturių žudynių Alpėse aukų buvo nušautos į galvą. Nustatyta, kad vyresnioji žuvusi moteris buvo švedė.

Žudynės Prancūzijos Alpėse buvo „nepaprasto žiaurumo“ aktas, pareiškė keturių žmonių nužudymą tiriantis pareigūnas Ericas Maillaud.

Jis sakė negalįs tvirtinti, jog šis išpuolis turėjo profesionalaus žudymo požymių, tačiau pridūrė: „Akivaizdu, jog tai buvo nepaprasto žiaurumo aktas; ir akivaizdu, jog tai padaręs žmogus norėjo nužudyti“.

Žmogžudystės Alpėse aukas rado britų kariuomenės veteranas

Paskelbta ir tai, kad Prancūzijos Alpėse įvykusių šeimos žudynių aukas suradęs dviratininkas yra britų Karališkųjų oro pajėgų veteranas. Tai ketvirtadienį pranešė bylą tiriantis prokuroras.

Spaudos konferencijoje žurnalistams Ericas Maillaud sakė, kad prieš vyrui pasiekiant nelaimės vietą, jį buvo aplenkęs kitas dviratininkas, kurio kūnas buvo rastas prie britų šeimos kūnų žmogžudystės vietoje.

Nurodęs, kad vyresnioji žuvusi moteris buvo švedė, E.Maillaud dar sakė, kad automobilyje rastas Irako piliečio pasas. Nustatyta, kad vairuotojo vietoje sėdėjęs asmuo buvo 50-metis Saadas al-Hilli, gimęs Bagdade, bet gyvenantis Didžiojoje Britanijoje.

Prancūzijos Alpėse nušauta vyresnio amžiaus moteris buvo švedė

Švedijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad per žudynes Prancūzijos Alpėse nušauta vyresnio amžiaus moteris buvo Švedijos pilietė, taip patvirtindama anksčiau Prancūzijos prokuroro paskelbtą informaciją.

„Prancūzijoje gauta informacija yra teisinga. Ji yra švedė. Laukiame tapatybės nustatymo procedūros pabaigos, kad galėtumėme patvirtinti oficialiai“, – sakė užsienio reikalų ministerijos atstovė Linn Duvhammar.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min