Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Antarktidos dingo burlaivis su Rusijos ir Ukrainos poliarininkų ekspedicija

Jachta „Skorpius“
lenta.ru / Prie Antarktidos dingo jachta „Scorpius“ su 8 mokslininkais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antarktidoje dingo Rusijos ir Ukrainos burlaivis „Scorpius“. Kaip lenta.ru pranešė ekspedicijos spaudos atstovė Anna Subotina, jachta, kurioje buvo keturi ukrainiečiai ir keturi rusai, įstrigo leduose tarp poliarinių stočių „Akademikas Vernadskis“ ir „Belinghauzenas“.

Balandžio 3 dienos naktį ekspedicijos vadovas Sergejus Nizovcevas pasiuntė elektroninį laišką, kad kovo 30-ąją jachta priplaukė prie Halindeso salos, kur veikia Ukrainos poliarinė stotis „Akademikas Vernadskis“.

Ukrainiečiai ekspedicijai suteikė būtiną techninę pagalbą. Balandžio 2-ąją jachta išplaukė į atvirą jūrą, planuodama pasiekti Rusijos stotį „Belinghauzenas“. Tačiau dėl stipraus vėjo pavyko nuplaukti tik 30 mylių – iki JAV poliarinės stoties „Pallmer“.

„Po to daugiau jokių pranešimų iš „Scorpius“ burlaivio nebebuvo gauta. Burlaivio ekipažas neatsako į radijo signalus, tačiau SOS nepasiuntė", – pranešė A.Subotina.

„Scorpius“ išplaukė į ekspediciją praėjusių metų rugsėjo 18 dieną iš Sevastopolio. Poliarininkai planavo apiplaukti Pietų ir Šiaurės ašigalius. Į Sevastopolį burlaivio įgula ketino grįžti 2014 metų sausio pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Ukraina Rusija
Parašykite atsiliepimą apie 15min