Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 20d. 16:04 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 20d. 20:55

Prie Suomijos pietinės pakrantės ant seklumos užplaukė keltas, evakuoti keleiviai

Sekmadienio popietę keleiviai buvo evakuoti iš ant seklumos prie Alandų salų Baltijos jūroje užplaukusio Suomijos keleivinio kelto „Viking Amorella“, pranešė suomių jūrų gelbėjimo tarnybos.

Anot gelbėtojų, laivas plaukė iš Turko miesto į Stokholmą, o apie 12.50 val. vietos (ir Lietuvos) laiku užplaukė ant seklumos netoli Marianhaminos autonominėse Alandų salose, netoli Švedijos pakrantės.

„Niekas nebuvo sužeistas ir niekam negresia pavojus, o padėtis laive yra stabili“, – naujienų agentūrai AFP pranešė Viking Line Scandinavia“ informacijos vadovė Eleonora Hansi.

Anot gelbėtojų, laivas plaukdamas į pietus iš Longneso uosto apatine korpuso dalimi užkliudė jūros dugną. Kad stabilizuotų keltą, įgula buvo priversta užplaukti ant seklumos prie Alandų salų.

Laivas „Amorella“ yra 169 metrų ilgio ir kasdien plaukioja tarp Stokholmo Švedijoje ir Turku Suomijoje.

Paprastai keltu plaukia nuo 1 800 iki 2 000 keleivių, tačiau dėl pandemijos šį kartą keleivių skaičius buvo gerokai mažesnis, teigė E.Hansi.

„Laive buvo apie 200 keleivių ir apie 80 įgulos narių“, – pažymėjo E.Hansi.

Vėliau sekmadienį visi keleiviai sėkmingai evakuoti, praneša yle.fi. Gelbėtojai apie 15.40 vietos laiku iš laivo evakavo daugiau kaip 200 žmonių. Visi keleiviai buvo nuvežti į Marihamo mokyklą, kuri buvo įkurtas evakuacijos centras. Apie sužalojimus nepranešta.

Transliuotojas YLE taip pat pranešė, kad, sprendžiant iš įgulos pasiųsto skubios pagalbos signalo, dėl smūgio į jūros dugną „keliose vietose atsirado įtrūkimų“.

„Viking Line“ generalinis direktorius Janas Hansesas teigė, kad į dalį laivo pateko vanduo, o avariją, pasak jo, sukėlė techninė arba žmogiškoji klaida.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Iš laivo „Viking Amorella“ evakuojami žmonės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Iš laivo „Viking Amorella“ evakuojami žmonės

„Amorella“ tvirtai stovi ant jūros dugno, o 281 laive buvusiam asmeniui tiesioginis pavojus negrėsė, tačiau kapitonas nusprendė, kad visi papildomi žmonės turi būti evakuoti iš laivo“, – pranešė Vakarų Suomijos pakrančių apsaugos tarnyba.

Apie 17:30 val. vietos (ir Lietuvos) laiku akrantės sargyba tviteryje parašė, kad visi keleiviai „buvo evakuoti į krantą“, o netrukus „bus evakuota“ ir dalis įgulos.

Vakarų Suomijos pakrančių apsaugos tarnyba tviteryje pranešė nenustačiusi naftos nuotėkio vandenyse.

Suomijos saugumo tyrimų tarnyba dėl incidento pradėjo tyrimą.

Temos: 2 Suomija Keltas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min