Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 22, 20:27 Atnaujinta 2022 09 22, 21:47

Pusantros valandos vėlavęs S.Lavrovas po savo kalbos pasitraukė iš JT Saugumo Tarybos posėdžio

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasitraukė iš JT Saugumo Tarybos posėdžio, apkaltinęs Ukrainą ir jos Vakarų sąjungininkes „nebaudžiamumu“ Donbase. CNN skelbia, kad į Tarybos posėdį jis atvyko pavėlavęs 1,5 valandos.
Sergejus Lavrovas JT Saugumo Tarybos posėdyje
Sergejus Lavrovas JT Saugumo Tarybos posėdyje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

S.Lavrovas teigė, kad Ukraina ir jos sąjungininkės bando „primesti visiškai kitokį pasakojimą apie Rusijos agresiją“, rašo „The Guardian“.

„Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai, pritariant tarptautinėms žmogaus teisių organizacijoms, dangstė Kyjivo režimo nusikaltimus“, – teigė S.Lavrovas, prieš tai Tarybai išklausius daugybę pranešimų apie karo metu Rusijos pareigūnų įvykdytus žmogaus teisių pažeidimus.

Jis taip pat apkaltino Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir „Kyjivo režimą“ „rasistine“ ir „antirusiškai“ motyvuota agresija.

S.Lavrovas taip pat pasmerkė „cinišką“ Vakarų šalių ginklų tiekimo Ukrainai būdą ir sakė, kad tokia „politika reiškia tiesioginį Vakarų įsitraukimą į konfliktą ir paverčia juos konflikto šalimi“.

Savo kalboje S.Lavrovas teigė, kad Vakarai ginklus Ukrainai tiekia pirmiausia siekdami „kuo ilgiau vilkinti kovas, nepaisant aukų ir destrukcijos, kad nualintų ir susilpnintų Rusiją“.

Savo kalbą S Lavrovas baigė atmesdamas Tarptautinio baudžiamojo teismo teisėtumą: „Mes nepasitikime jo institucijos darbu, – sakė jis ir pridūrė: Ir nieko daugiau nesitikime nei iš šios institucijos, nei iš visos eilės kitų tarptautinių institucijų.“

„Viskas, ką šiandien pasakiau, tik patvirtina, kad sprendimas vykdyti „specialiąją karinę operaciją“ buvo neišvengiamas“, – pridūrė S.Lavrovas.

Vienas JAV pareigūnas kritikavo Rusijos užsienio reikalų ministrą už trumpą dalyvavimą Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl Ukrainos.

„S.Lavrovas, matyt, negalėjo pakęsti aiškių ir daugkartinių pranešimų, kuriais buvo smerkiamas Rusijos karas prieš Ukrainą. Jis įžengė į posėdžių salę prieš pat savo kalbėjimo laiką ir netrukus išėjo“, – sakė JAV pareigūnas.

Pareigūnas sakė, kad tai buvo Rusijos silpnumo ženklas, rašo CNN.

„Tai dar vienas silpnumo ženklas ir liudijimas, kad rusai pripažįsta, jog pasaulio arenoje jie vis labiau izoliuojami“, – sakė pareigūnas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis JT Saugumo Tarybos posėdyje paragino tarptautinę bendruomenę nenusigręžti matant naujus Vladimiro Putino karo nusikaltimus ir pasiekti, kad agresorius atsakytų už savo veiksmus.

„Rusija, nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė atvirai kėsinasi į saugumą ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką – pamatinius Saugumo Tarybos principus ir jos grasinimai yra pagrindinė šio susitikimo priežastis“, – ketvirtadienį Niujorke vykstančioje Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje į jos dalyvius Baltijos šalių vardu kreipėsi G.Landsbergis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min