Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Putinas asmeniškai atsakė pasipiktinusiam gaisrais ir keiksmažodžiais prapliupusiam tinklaraštininkui

Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas asmeniškai atsakė į šiurkštų ir emocingą kreipimąsi anoniminio tinklaraštininko, kuris pasipiktino priešgaisrinio saugumo būkle nedidelėse šalies regionų gyvenvietėse.

Anoniminis vasarotojas iš Tverės srities Kaliazino rajono savo tinklaraštyje, kurį jis veda slapyvardžiu top-lap, nerinkdamas žodžių ir gausiai vartodamas nenorminę leksiką, papasakojo, kokia prasta priešgaisrinio saugumo būklė kaime, kuriame stovi jo namas.

V.Putino dėmesį į šį tinklaraštį atkreipė radijo stoties „Echo Moskvy“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venjaminovas, užduodamas premjerui prieraše klausimą, ar jis žino, kad „žmonės pasipiktinę dėl Vyriausybės veiksmų gesinant gaisrus Rusijos Federacijoje“.

„Tiesiai į akis jums, žinoma, niekas nepasakys, bet internetas pilnas kritikos ir pasipiktinimo, – parašė A.Venediktovas V.Putinui. – Štai pavyzdėlis vieno, dar ne paties griežčiausio pasisakymo internete. Ką jūs atsakytumėte šiam žmogui?“

„Per Vyriausybės tinklalapį mes nusiuntėme šį kreipimąsi V.Putinui ir netrukus gavome ministro pirmininko atsakymą“, – sakė A.Venediktovas agentūrai „Interfax“.Tiesiai į akis jums, žinoma, niekas nepasakys, bet internetas pilnas kritikos ir pasipiktinimo.

Laiške, kurio tekstą A.Venediktovas perdavė agentūrai „Interfax“, tinklaraštininkas, dažnai vartodamas nenorminius žodžius („Interfax“, atpasakodamas laišką, praleidžia necenzūrinius žodžius), rašo: „Kaime, esant ... komunistams, kuriuos visi koneveikia, buvo trys gaisrams gesinti skirtos kūdros, kabojo nedidelis varpas, kuriuo buvo skambinama, jeigu kildavo gaisras, ir (o stebukle) buvo gaisrinė mašina, vienintelė trims kaimams, tiesa, bet buvo. O štai atėjo ponai demokratai ir..., pirma, ką padarė, užvertė kūdras, ..., gaisrinę mašiną taip pat kažkur nudangino, o varpą pakeitė telefonu..., tik jis ... neveikia, nes pamiršo prijungti.“

Kreipimosi pabaigoje nepatenkintas vasarotojas klausia, kam „mums koks nors inovacinis centras Skolkove, jeigu pas mus paprasčiausių gaisrinių mašinų nėra“.

„Aš nenoriu telefono kaime, aš noriu gaisrams skirtų kūdrų ir buvusio savo varpo, grąžinkite man, ..., varpą ir iškaskite kūdrą, aš pats ją prižiūrėsiu ir pripildysiu“, – rašo tinklaraštininkas.

Savo atsakyme V.Putinas rašo: „Gerbiamasis vartotojau, šiandien darbo dienai baigiantis kvėpuodamas, kaip ir visi maskviečiai, degančių pamaskvio miškų dūmais, su dideliu susidomėjimu ir malonumu susipažinau su tuo, kaip jūs vertinate situaciją, kuri susidarė centrinėje Rusijoje dėl miškų gaisrų.“

Atsakyme tinklaraštininkui top–lap Rusijos premjeras taip pat pabrėžė, kad „tokios aukštos temperatūros Rusijoje per 140 metų, vadinasi, ir esant komunistams, nebuvo“ ir negalima dėl visko kaltinti valdžios.Kaime, esant ... komunistams, kuriuos visi koneveikia, buvo trys gaisrams gesinti skirtos kūdros, kabojo nedidelis varpas, kuriuo buvo skambinama, jeigu kildavo gaisras...

„Tačiau apskritai su jūsų pastabomis sutinku“, – sakoma V.Putino atsakyme.

„Jūs, žinoma, nepaprastai atviras ir tiesus žmogus. Tiesiog šaunuolis. Ir jūs, be abejo, gabus literatas. Jeigu užsidirbtumėte iš rašymo, galėtumėte gyventi kaip mėgstamas V.Lenino rašytojas M.Gorkis – Kapryje. Tačiau ir ten jūs negalėtumėte jaustis saugus. Nes ir Europoje, ir JAV būna tokio pat masto gamtos kataklizmų, – tęsiama jame. – Nepaisydamas visų problemų ir sunkumų, tikiuosi, iki pensijos mudu pratrauksime. Visos būtinos lėšos gaivalinės nelaimės padariniams įveikti ir kitoms neatidėliojamoms problemoms spręsti jau pervestos iš federalinio iždo į nukentėjusių Rusijos subjektų sąskaitas. Jeigu nurodytumėte savo adresą, varpą gautumėte iš gubernatoriaus nedelsiant.“

Ketvirtadienį paryčiais smogas, trečiadienį gaubęs Rusijos sostinę, buvo ne toks tirštas.

Tačiau gatvėse tebejaučiamas degėsių kvapas, o kai kurie žmonės priversti prisidengti nosis nosinėmis arba būti su kvėpavimo kaukėmis.

Trečiadienio, rugpjūčio 4 dienos, vakaro duomenimis, Rusijos teritorijoje yra 520 gaisrų židinių, apėmusių daugiau kaip 188,5 tūkst. hektarų plotą. Iš 24 durpynų gaisrų 13 yra Maskvos srities teritorijoje.

Gaisrai Rusijoje jau nusinešė 48 žmonių gyvybes. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min