2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 28 /21:22

Drama Roterdame: elitinis policijos padalinys veržėsi į ligoninę – per šaudymo incidentą žuvo žmonės, šaulys sulaikytas

Nyderlandų policijos ir vietos žiniasklaidos duomenimis, Roterdame ketvirtadienį per du atskirus šaudymo incidentus žuvo ir buvo sužeisti žmonės, o šaulys, kuris slapstėsi ligoninėje, buvo sulaikytas.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

32 metų šaulys ketvirtadienį pradėjo šaudyti į namą ir ligoninę.

Nyderlandų policija pranešė, kad vis dar aiškinasi, kodėl kariškus drabužius dėvintis vyras, kuris taip pat padegė ligoninę, įvykdė du išpuolius.

Pirmiausia vyras įsiveržė į namą Nyderlandų uostamiestyje ir pradėjo šaudyti, nužudė 39-erių moterį ir sunkiai sužeidė jos 14-metę dukrą, žurnalistams sakė policijos viršininkas Fredas Westerbeke.

Tada jis atvyko į ligoninės „Erasmus“ medicinos centro auditoriją ir nušovė 46-erių mokytoją, o po to sukėlė dar vieną gaisrą.

Elitinis policijos padalinys įsiveržė į ligoninę ieškoti įtariamojo. Tuo metu panikuojantys medikai bėgo iš pastato, stumdami pacientus vežimėliuose ir nešdami ant neštuvų.

„Pirmiausia ketvirtajame aukšte įvyko šaudymas. Buvo paleisti keturi ar penki šūviai. Tada į mokymo centrą buvo įmestas Molotovo kokteilis“, – sakė „RTL Nieuws“ cituojamas medicinos studentas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

„Buvo daug panikos ir riksmų (...) Negirdėjau jokių šūvių, tik paniką, todėl pradėjau veikti“, – visuomeninis transliuotojas NOS citavo kitą liudininką.

Nuotraukose matyti virš galvų skraidantys sraigtasparniai ir policijos snaiperiai, užėmę pozicijas ant ligoninės stogo.

Policija teigė, kad įtariamasis, ligoninės studentas, pareigūnams jau buvo žinomas dėl teistumo už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Anksčiau pareigūnai teigė, kad jis dėvėjo kariškus drabužius, buvo aukštas juodaplaukis su kuprine.

Manoma, kad jis turėjo tik vieną šaunamąjį ginklą. Nėra žinoma, ar jis turėjo bendrininkų.

Vyriausiasis prokuroras Hugo Hillenaaras žurnalistams sakė, kad po sulaikymo įtariamasis bendradarbiauja su policija.

„Šiuo metu negalime nieko pasakyti apie šio siaubingo veiksmo motyvus. Tyrimas tebevyksta“, – teigė jis.

„Tai neįtikėtina“, – sakė Amsterdamo šeimos gydytojas Matthijs van der Poelas, kurį cituoja „Algemeen Dagblad“ interneto svetainė.

„Visi yra be galo sukrėsti šių įvykių ir su siaubu stebi naujienas. Bijau, kad tokių dalykų neįmanoma išvengti“, – sakė jis.

Roterdame dažnai vyksta susišaudymai, dažniausiai susiję su konkuruojančių narkotikų gaujų tarpusavio sąskaitų suvedinėjimu.

2019 metais Utrechto tramvajuje buvo nušauti trys žmonės.

2011-aisiais šalis buvo sukrėsta, kai 24-erių Tristanas van der Vlisas nužudė šešis žmones ir dar 10 sužeidė siautėdamas perpildytame prekybos centre.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min