Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija blokavo JT pareiškimą, raginantį įvesti papildomas sankcijas Šiaurės Korėjai

Rusija ketvirtadienį blokavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos pareiškimą, raginantį imtis „reikšmingų priemonių“ dėl Šiaurės Korėjos įvykdyto tarpžemyninės balistinės raketos bandymo, argumentuodama, kad raketa iš tikrųjų buvo vidutinio nuotolio.
Šiaurės Korėjoje atliktas dar vienas raketos bandymas
Šiaurės Korėjoje atliktas dar vienas raketos bandymas / „Scanpix“/AP nuotr.

Jungtinės Valstijos išplatino pareiškimo projektą 15 narių turinčiai Tarybai, paskelbusios planus siekti, kad būtų priimta nauja sankcijas numatanti rezoliucija, bet Rusija pareiškė protestą, sakė JT diplomatai.

Planuotame pranešime primenama, kad Saugumo Taryba yra įsipareigojusi imtis „tolesnių reikšmingų priemonių“, jeigu būtų atliktas naujas branduolinis bandymas arba paleista raketa. Tokiu atveju aukščiausioji JT institucija turėtų „nedelsiant pradėti rengti tokias priemones“.

Rusija savo ruožtu užginčijo teiginį, kad Šiaurės Korėjos paleista naujausia raketa yra tarpžemyninė, sakė diplomatai.

Rusijos misija prie Jungtinių Tautų tvirtino, kad Maskva neblokavo pareiškimo, tik rekomendavo Jungtinėms Valstijoms „atlikti atitinkamų pataisymų“.

„Rusijos delegacija negalėjo sutikti, kad šis paleidimas būtų traktuojamas kaip tarpžemyninės balistinės raketos bandymas“, – sakoma misijos komentare. Atstovai nurodė, kad Rusijos gynybos ministerija, remdamasi savo stebėsenos sistemų duomenimis, laiko šią raketą vidutinio nuotolio įrenginiu.

JAV nesutiko išbraukti tarpžemyninės raketos terminą, todėl derybos dėl siūlomo teksto nutrūko, aiškino diplomatai.

Saugumo Tarybos nutarimai turi būti priimami vienbalsiai.

Jungtinės Valstijos ir Jungtinės Tautos teigė, kad antradienį paleista raketa „Hwasong 14“ yra tarpžemyninė.

Pareiškimo juodraštyje naujausias bandymas buvo griežtai smerkiamas. Šis dokumentas turėjo tapti pagrindu rezoliucijai, numatančiai griežtesnes sankcijas. Jungtinės Valstijos sakė ketinančios pateikti šios rezoliucijos projektą artimiausiomis dienomis.

Po trečiadienį įvykusio Saugumo Tarybos nepaprastojo posėdžio Rusijos ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Vladimiras Safronkovas sakė, kad Maskva nepritaria tokiam žingsniui ir tvirtino, kad „sankcijos šios problemos neišspręs“.

„Bet kokie mėginimai pateisinti karinį sprendinį nepriimtini, tai vestų prie neprognozuojamų pasekmių regione“, – perspėjo V.Safronkovas.

„Be to, mėginimai ekonomiškai pasmaugti Šiaurės Korėjai yra lygiai tokie patys nepriimtini, nes milijonams šiaurės koriejiečių reikalinga humanitarinė pagalba“, – pridūrė jis.

JAV ambasadorė Nikki Haley savo ruožtu sakė, kad naujausias raketos bandymas yra „aiškus ir aštrus karinis eskalavimas“. Ji perspėjo, kad Vašingtonas pasiruošęs panaudoti karinę jėgą, „bet mes nelinkę eiti šia kryptimi“.

Bandymas, kurį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas vadino „dovanėle“ amerikiečiams JAV Nepriklausomybės dienos proga, laikomas istoriniu momentu dešimtmečius puoselėtose Pchenjano ambicijose užsitikrinti priemonių smogti branduoliniais ginklais taikiniams JAV žemyninėje dalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius