Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 02 19, 17:01

Rusija draus kariams naudotis išmaniais telefonais, kad neatskleistų operacijų

Rusijos Dūma priėmė įstatymą, kuriuo šalies kariams tarnybos metu draudžiama naudotis išmaniaisiais telefonais, planšetiniais kompiuteriais ir kitais įrenginiais, kurie įrašo ir saugo informaciją. Tokiu būdu Rusija siekia užtikrinti karinių dalinių nesusekamumą, praneša „Radio Free Europe“.
Rusijos karys darosi asmenukę
Rusijos karys darosi asmenukę / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Naujasis įstatymas, kurį antradienį patvirtino parlamentarai, Rusijos kariams tarnybos metu leidžia naudotis tik paprastais mobiliaisiais telefonais, kurie neturi kamerų ir negali prisijungti prie interneto.

Šis įstatymas taip pat draudžia kariams internete dalintis informacija apie karinius dalinius, vykdomas misijas, dabartinius ir buvusius kolegas bei jų artimuosius.

„Internete karinio personalo patalpinta informacija kartais yra panaudojama kuriant šališką Rusijos Federacijos vykdomos politikos vaizdą“, – įstatymą cituoja „Radio Free Europe“.

Naujam teisės aktui pritarė 408 parlamentarai, nė vienas nebalsavo prieš.

Rusijos kariškių internete patalpintos nuotraukos ir asmeniniai įrašai padėjo atskleisti karių buvimo vietas ir veiklą. Naudodamiesi šia informacija žurnalistai parodė, jog Rusija siuntė savo karius į Ukrainą, o „Bellingcat“ tyrėjai, išanalizavę viešus šaltinius, sugebėjo rekonstruoti, kaip į Ukrainos separatistų kontroliuojamą teritoriją iš Rusijos atvyko „Buk“ raketų kompleksas, kuris numušė Malaizijos avialinijų lainerį „MH17“ ir pasiglemžė 298 gyvybes.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min