Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija nori miliciją pertvarkyti į policiją

Milicininkai prižiūrėjo tvarką
„Scanpix“ nuotr. / Milicininkai
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijoje šiuo metu plačiai aptariamas Policijos įstatymo projektas, kurio kritikai tvirtina, kad jis nekeičia pačios idėjos, milicijos esmės, o tik pavadinimą.

Iš pradžių su projektu buvo galima susipažinti tik specialiai tam įkurtoje svetainėje „Įstatymo projektas –2010.ru“, o pirmadienį jis buvo paskelbtas laikraštyje „Russkaja gazeta“. 

Dar prieš projektą paskelbiant spaudoje interneto vartotojai paliko įstatymo projekto svetainėje nemažai kritinių komentarų, net kaltinimų autoriams galiojančios Konstitucijos pažeidimu.

Itin kritikuojami buvo keli 13-ojo straipsnio „Policijos teisės“ punktai, tarp jų 14-as punktas, kuris leidžia policininkams „apriboti maždaug vienai valandai piliečių judėjimo gatvėse ir kitose visuomeninėse vietose laisvę jų dokumentams patikrinti“.

Ginčijamas ir 34-asis punktas. Jis leidžia „netrukdomai įeiti.. į piliečių būstus ir kitas patalpas, į jiems priklausančius žemės sklypus, į visuomeninių susivienijimų ir organizacijų užimamas teritorijas, žemės sklypus ir patalpas“.

Skirtingų nuomonių yra nemažai ir prezidentas Dmitrijus Medvedevas, komentuodamas teksto publikaciją tinkle, sakė, kad tikisi „konstruktyvios diskusijos, kuri turi būti ne bendro pobūdžio, o visiškai konkreti, skirta pavieniams skirsniams, skyriams, paragrafams ir atitinkamiems įstatymo straipsniams“.

D.Medvedevas savo komentare priminė, kad pavadinimas „milicija“ vartojamas nuo Spalio revoliucijos laikų. „Drauge pabrėžiamas jos (milicijos) liaudiškas, darbininkiškas ir valstietiškas pobūdis. Faktiškai tai buvo draugovininkai su uniforma“, – sakė D.Medvedevas.  

Interneto lankytojų ir daugelio ekspertų kritika išreikia viena – įstatymo projektas nekeičia pačios idėjos, milicijos esmės, o tik pavadinimą.

„Įvaizdžio, stiliaus, pavadinimo pakeitimas bus efektyvus, jeigu drauge įvyks principinių pokyčių, susijusių su darbo esme“, – antradienį agentūrai „Interfax“ sakė komunikacijų agentūros „Comunica“ direktorius Michailas Umarovas.

Įstatymo projektas bus svarstomas internete iki rugsėjo 15 dienos.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Policija, Rusija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min