Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 22d. 12:02

Rusijoje bandoma išvaduoti kone 100 banginių būrio žinduolių

Orkos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Orkos

Dešimtys orkų ir baltųjų banginių, sugautų parduoti okeanariumams, atkreipė dėmesį į miglotą Rusijos prekybą, bet pastangas išvaduoti šiuos banginių būrio gyvūnus blokuoja vidaus nesutarimai vyriausybėje.

Rusija yra vienintelė valstybė, kurioje galima „švietimo“ tikslais vandenyne gaudyti orkas ir baltuosius banginius. Šia teisine spraga buvo naudojamasi eksportuojant šiuos gyvūnus, ypač į Kiniją, kur daugėja pramogų parkų vandenynų tema.

Praktika sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje, kai buvo išplatintos nuotraukos, kuriose matyti, jog daugybė šių jūrinių žinduolių – 11 orkų ir 87 baltieji banginiai – laikomi sugrūsti mažuose aptvaruose saugomame objekte Nachodkos mieste Tolimuosiuose Rytuose.

„Twitter“ nuotr./
„Twitter“ nuotr./

„Niekada niekur pasaulyje nėra buvę tiek daug per vieną sezoną sugautų ir vienoje vietoje laikomų gyvūnų“, – sakė Dmitrijus Lisicynas, vadovaujantis nevyriausybinei organizacijai „Ekologinė Sachalino sargyba“ (EVS). Jis iškilo kaip kampanijos už praėjusią vasarą sugautų jūrinių žinduolių paleidimą atgal į vandenyną aktyvistas.

Spaudžiant visuomenei, Rusijos tyrėjai pradėjo du tyrimus dėl brakonieriavimo ir žiauraus elgesio su gyvūnais, o Rusijos aplinkosaugos priežiūros institucija nurodė atsisakiusi išduoti leidimus jų eksportui.

Tačiau tyrimai ir bet koks potencialus bylų nagrinėjimas teisme gali užtrukti mėnesių mėnesius.

Viena didelė kliūtis išlieka Rusijos vyriausybėje, kur Aplinkos ministerija sako, kad gyvūnus reikia skubiai paleisti, o žūklės agentūra jų sugavimą vadina teisėta atitinkamos pramonės šakos dalimi.

Liko 200 orkų

Sugautos orkos priklauso retesnių, ruonius medžiojančių orkų populiacijai, kurios nariai nesikryžmina ir nebendrauja su žuvimis mintančiomis orkomis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Aktyvistai Maskvoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Aktyvistai Maskvoje.

Aplinkos ministerija bandė įtraukti ruonius medžiojančias orkas į nykstančių gyvūnų sąrašą, sakė ministerijos atstovė Olga Krever.

Rusijos vandenyse „šiai populiacijai priklauso tik 200 suaugusių gyvūnų“, sakė ji.

Tačiau Žemės ūkio ministerija, kuriai yra pavaldi žūklės agentūra ir kuri vykdo politiką dėl nesaugomų jūrinių rūšių, orkas laiko pavojingais gyvūnais, konkuruojančiais dėl Rusijos žuvų išteklių, ir netiki, kad joms gresia išnykimas, sakė O.Krever. Šį ginčą ji pavadino didele problema.

Pasak O.Krever, abiejų ministerijų vadovai galėtų susėsti ir greitai išspręsti klausimą dėl Nachodkoje laikomų gyvūnų likimo, nes „tam reikia politinio sprendimo“.

Jūrų žinduolių ekspertai sako, kad paleidimo sėkmės tikimybė didelė, bet žūklės agentūra AFP sakė, kad paleidus sugautus gyvūnus iškiltų „didelė jų masinės žūties rizika“.

„Greanpeace“ aktyvistai Maskvoje protestuoja ir reikalauja orkų bei baltųjų banginių paleidimo į laisvę
„Greanpeace“ aktyvistai Maskvoje protestuoja ir reikalauja orkų bei baltųjų banginių paleidimo į laisvę

„Nei orkos, nei baltieji banginiai nėra nykstantys gyvūnai“, tai tiesiog ištekliai, kuriais galima naudotis pagal esamus įstatymus, sakė agentūros atstovas Sergejus Golovinovas.

Konfliktas įkaito per praėjusią savaitę Maskvoje įvykusią konferenciją, kurioje žūklės lobistas Aleksandras Pozdniakovas, susijęs su gyvūnus Nachodkoje laikančiomis kompanijomis, staiga susiejo šį reikalą su Rusijos ir JAV geopolitine kova.

„Šiandien vyksta kova už Kinijos rinką“, – pareiškė A.Pozdniakovas. Pasak jo, jei Nachodkoje laikomi gyvūnai nebus pristatyti į Kiniją, „šią rinką perims amerikiečių kompanijos“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 3 Banginis Orka Rusija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min